Bağlantıda kalın

Xiaomi’nin Yeni Katlanabilir Telefonu Sızdırılmış Olabilir

Teknoloji

Xiaomi’nin Yeni Katlanabilir Telefonu Sızdırılmış Olabilir

Bir ekrandan daha iyisi katlanabilir üç tane ekran.

Evan Blass tarafından Xiaomi markasına ait olabileceği söylenen bir telefonun videosu sızdırıldı. Videodaki katlanabilir telefonun üç ekrana sahip olduğunu ve ekranları açıldığında tablet gibi görünen bir yapıya sahip olduğu görülüyor. Katlandığı zaman normal bir telefondan çok daha kalın olacağı videodan anlaşılan cihaz haritaları kullanırken katlandığında aynı normal bir telefon gibi haritaları göstermeye devam ediyor.

Blass, tweet mesajında sızdırmanın gerçekliği veya doğruluğu hakkında bir bilgisi olmadığını söylüyor. Söylentilere göre Xiaomi 2016 yılından beri ekranı katlanabilir bir telefon üzerinde çalışıyor ve bu video onun kanıtı olabilir.

İlgili İçerik  Samsung Telefonlar için 12GB LPDDR4X RAM'lerin Seri Üretimine Başladı

Sızdırılan video doğru ise Xiaomi şirketi de yakınca çıkacak olan katlanabilir akıllı telefon savaşına katılabilir. Hatırlarsınız ki Samsung katlanabilir telefon prototipini geçen sene göstermişti ardından Çin’li akıllı telefon firması Royole katlanabilir telefonunu geliştiriciler için piyasaya çıkarmıştı. Lenovo firmasının da 2019 yılında katlanabilir bir akıllı telefon çıkaracağını hatırlatalım. Apple hakkında bir bilgi olmasa da aldığı patentler bu konu hakkında araştırma yaptığını gösteriyor.

Birçok firma katlanabilir telefon üzerinde çalışsa da hepsinin tasarımı birbirinden farklı görünüyor. Samsung firmasının gösterdiği katlanabilir telefon iki ekrana sahipti ve katlandığı zaman büyük ekran içte küçük ekran ise dışarıda kalıyordu. Sızdırılan bu videoda ise bir tane ekranın yanında onun yarısı boyutunda iki tane daha ekranın olduğunu görüyoruz.

Yeni telefonlar piyasaya çıktıkça daha birçok dizayn şekli görmekle birlikte bu cihazların fiyatlarının ne olacağını da merakla bekliyoruz.

Kaynak:https://www.theverge.com/circuitbreaker/2019/1/4/18168040/xiaomi-trifold-tablet-2019-evan-blass

Yorum yap

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teknoloji kategorisinde diğer yazılarımız

Yukarı