Bağlantıda kalın

Xiaomi’nin Geliştirilmiş Ekran İçi Parmak İzi Sensörü Görüntülendi

Xiaomi'nin Geliştirilmiş Ekran İçi Parmak İzi Sensörü Görüntülendi

Teknoloji

Xiaomi’nin Geliştirilmiş Ekran İçi Parmak İzi Sensörü Görüntülendi

Bazı rakiplerine göre ekran içi parmak izi sensörlerine daha yavaş adapte olan Xiaomi, bu özelliği sadece geçen yılki piyasaya sürdüğü yüksek kaliteli amiral gemisi olan Mi 8 telefonu modellerinde kullanmıştı. Şirketin kurucu ortağı Lin Bin’in Weibo’da yayımladığı videoda şirket çok daha gelişmiş bir ekran içi parmak izi sensörü üzerinde çalışıyor.

Kaynak: Lin Bin/Weibo.com

Lin’in gönderisindeki videodaki prototip telefonun ekranında gösterilen yeni parmak izi sensörü 25 x 50 mm aktif alana sahip, buda ekranın herhangi bir yerine dokunarak telefonu rahatlıkla açabileceğiniz anlamına geliyor. Xiaomi’nin geçen sene çıkan telefonlarında ekranın belli bir noktasına parmak bastığınızda telefonun ekranı açılıyordu. Öncekine göre geliştirilmiş ve daha çok kullanışlı olan yeni sensör sayesinde telefon ekranında doğru yere mi bastım diye bakma derdiniz olmadan telefonu rahatlıkla açabileceksiniz. Lin ayrıca, yeni sensör sayesinde ekrana tek bir dokunmayla telefonu açabileceğinizi belirtiyor.

İlgili İçerik  Huawei P30 ve P30 Pro'nun Özellikleri Sızdırıldı

Xiaomi ekran üzerindeki parmak izi sensörünün alanını büyütme üzerinde çalışan tek firma değil. Geçen sene başında Vivo’da konsept telefonu olan Apex’in “yarım ekran” sensörünü bize göstermişti fakat prototipin geliştirilmiş versiyonu olan Nex telefonunda kullanmamıştı. Oppo’da bu sene, önceki telefonlarına göre 15 kat daha büyük alana sahip parmak izi sensörü alanı olan telefonları piyasaya çıkaracağını söylemişti ama alanı tam olarak belirtmemişti. Xiaomi ise bu video ile birlikte kendini geliştirdiğini kanıtlıyor.

Bu sene çıkan telefonlarda ekran içi parmak izi sensörünün alanının ne kadar belirleyici bir faktör olduğunu bize satış rakamları gösterecek.

Yorum yap

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teknoloji kategorisinde diğer yazılarımız

Yukarı