Bağlantıda kalın

Xiaomi İlk Katlanabilir Telefonunu Görücüye Çıkardı

Xiaomi İlk Katlanabilir Telefonunu Görücüye Çıkardı

Teknoloji

Xiaomi İlk Katlanabilir Telefonunu Görücüye Çıkardı

Hatırlasınız bu ayın başında Xiaomi’nin katlanabilir telefonunun sızdırılmış olabileceğini sizlere duyurmuştuk. Bugün şirketin kurucu ortağı ve başkanı olan Lin Bin Weibo’a attığı yaklaşık bir dakikalık videoda şirketin yeni katlanabilen telefonu ile havasını attı.

Sızdırılan videodaki telefonu doğrulayan yeni videoda telefonun yanlarındaki iki ekranı arkaya katlanabiliyor ve bu sayede cihaz hem tablet hem de akıllı telefon gibi kullanılabiliyor. Şimdiye kadar gördüğümüz diğer telefonlara kıyasla bu telefonun kullanımı daha rahat gözüküyor.

Xiaomi, katlanabilir telefon hakkında herhangi bir detay vermedi ancak Bin video da gösterilen cihazın sadece bir mühendislik modeli olduğunu söyledi. Bin ayrıca Xiaomi’nin “esnek katlanabilir ekran teknolojisi, dört çeker katlanabilir mil teknolojisi, esnek kapak teknolojisi ve telefonun işletim sistemi MIUI uyarlaması gibi bir dizi teknik sorunu” aştığını söyledi. Videoda MIUI uyarlaması sayesinde telefon katlandığı zaman sorunsuz bir şekilde tablet ile telefon hali arasında geçiş yapabildiği görülüyor.

İlgili İçerik  İşte yeni iMac'lerin Fiyatları ve Teknik Özellikleri

Xiaomi bu teknoloji üzerinde çalışan tek şirket değil, rakipleri Samsung, Çinli Royole, Huawei ve Lenovo gibi şirketler de katlanabilir telefonlar üzerinde çalışıyor. Telefon ile ilgili teknik özellikler şuan bilinmese de Dünya Mobil Kongresi’ne bir ay kaldı ve muhtemelen kongrede katlanabilir telefonlar ile ilgili birçok bilgi alacağız.

Yorum yap

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teknoloji kategorisinde diğer yazılarımız

Yukarı