Bağlantıda kalın

Xiaomi, 4 Kenarı Kavisli Ekran Patenti aldı

Xiaomi, 4 Kenarı Kavisli Ekran Patenti aldı

Teknoloji

Xiaomi, 4 Kenarı Kavisli Ekran Patenti aldı

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, Dünya Patent Organizasyonu’na (WIPO) bir patent başvurusunda bulundu. Patentteki ekran, Samsung Sonsuz Ekran’ına benziyor fakat, ekranın sadece yanları değil dört kenarı birden kavisli. Patent bu senenin Ocak ayında alında ve WIPO’nun Global Tasarım Veritabanında 5 Şubat 2019 tarihinde yayımlandı.

Daha önce hiç görülmemiş ekran tasarımının patent resimlerine göre ekran, telefonun kalınlığının yarısına kadar geliyor. Cihazda hiçbir düğme yok gibi gözüküyor. Sadece alt kısımda USB C tipi bir giriş görülebiliyor. Telefonun arkasında çift kamera kurulumu ve yanındaki flaşı görüyoruz onun dışında herhangi bir detay yok.

Xiaomi tarafından doldurulan patent. Kaynak: WIPO

Patent dizaynına bakarak çerçevelerin kalktıktan sonra telefona gerçek bir tam ekran özelliği vererek daha önce hiç olmadığı gibi ekran/gövde oranını arttıracak. Görüntülere bakarak çentiğin yada kamera deliğinin ekranda yerinin olmadığını görebiliyoruz. Cihazın nasıl bir özçekim kamerası bulunduracağını yada telefonun ön kamerası bile olup olmayacağını bilemiyoruz.

İlgili İçerik  Xiaomi Mi 9 Fiyatı ve Teknik Özellikleri

Geçmişte Xiaomi, Samsung Galaxy S serisi gibi iki tarafı kavisli bir ekran denemişti. Ayrıca çerçevesiz bir ekran yapmak için Mi Mix 3’deki gibi kızaklı bir ekran ve kamera deliği olan bir ekran denemişti.

Şirketin halihazırda katlanabilir telefonu geliştirilmekte ancak, dört tarafı kavisli bir ekran kesinlikle bambaşka bir deneyim olacak gibi görünüyor.

Kapak resim kaynak: LetsGoDigital

Yorum yap

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teknoloji kategorisinde diğer yazılarımız

Yukarı