Bağlantıda kalın

Tuşları, Bağlantı Girişleri ve Ön Kamerası Olmayan Telefon: Vivo Apex

Tuşları, Bağlantı Girişleri ve Ön Kamerası Olmayan Telefon: Vivo Apex

Teknoloji

Tuşları, Bağlantı Girişleri ve Ön Kamerası Olmayan Telefon: Vivo Apex

Vivo akıllı telefonların geleceği gibi görünen konsept telefonu Apex’i tanıttı. Akıllı telefon adı Vivo Apex 2019 olarak geçiyor ve ekranında ne çentik ve kamera deliği var hatta ön kamerası da yok. Sadece ön ekranı pürüzsüz olmakla kalmıyor aynı zamanda şarj girişi yada telefonun üstünde herhangi bir tuş da yok. Kablosuz şarj oluyordur diyenler yanıldı çünkü telefon kablosuz şarj ekipmanlarını desteklemiyor bunun yerine arkasında bulunan MagPort adlı manyetik bölgeyi kullanarak şarj oluyor ve dosya transferini yapıyor. Alttaki videoda telefonu görebilirsiniz.

Telefonda fiziksel herhangi bir düğme yok onun yerine basınca duyarlı bölgeler düğme işlevini görüyor, yani telefonun çerçevesine uyguladığınız basınca göre size tepki veriyor.

Parmak izi sensörünü de videoda görebiliyoruz aynı Xiaomi’nin geliştirilmiş parmak izi sensörü gibi Apex telefonunun ekranını da parmağınızı ekranın istediğiniz yerine basarak açabiliyorsunuz.

İlgili İçerik  İşte yeni iMac'lerin Fiyatları ve Teknik Özellikleri

Şuan yeni yeni kullanımına başlanacak olsa da Vivo Apex 5G ile gelecek. Daha öncede söylediğimiz gibi telefonda ön kamera yok yani selfie çekemeyeceksiniz. Telefonun sade tasarımını korumak için alınmış riskli bir karar olsa ön kameranın boşluğunu arkaya konulmuş iki kamera ile doldurmayı amaçlamışlar. Telefonun teknik özellikleri şöyle:

  • 6.4 inç AMOLED ekran
  • Snapdragon 855 SoC işlemci
  • 12 GB RAM
  • 256GB veya 512GB depolama
  • MagPort ile manyetik şarj

Telefonun fiyatı ile ilgili bir bilgi yok fakat önümüzdeki ay yapılacak olan Dünya Mobil Kongresinde telefonla ilgili daha fazla bilgi alacağımızı umuyoruz.

Yorum yap

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teknoloji kategorisinde diğer yazılarımız

Yukarı