Bağlantıda kalın

Orta Seviye Telefonları Hedefleyen Snapdragon 712 Tanıtıldı

Orta Seviye Telefonları Hedefleyen Snapdragon 712 Tanıtıldı

Teknoloji

Orta Seviye Telefonları Hedefleyen Snapdragon 712 Tanıtıldı

Qualcomm geçen sene, orta sınıf Android telefonlar için çıkan Snapdragon 710 işlemcisinin geliştirilmiş versiyonu olan Snapdragon 712’yi tanıttı. Selefi gibi 712’de 10 nm’lik bir işlem ile yapıldı ve CPU saat hızı 2,2GHz’den 2,3GHz’e çıkarıldı, bu sayede toplam performansı yüzde 10 arttırıldı.

Qualcomm Snapdragon 700 serisi Snapdragon 710 ile başlamıştı. Mobil platformda orta sınıf yüksek kalite Android telefonlara yönelik işlemci Nokia 8.1, Lenovo Z5, Oppo R17 Pro gibi telefonlarda kullanılmıştı.

Qualcomm 712, önceki nesil yonga üzerinde küçük geliştirmeler yapılmış hali olarak karşımıza çıkıyor. Önceki işlemciye benzer şekilde 712’de telefonu 15 dakikada yüzde 0’dan yüzde 50’ye kadar hızlı şarj eden Qualcomm’un QuickCharge 4+ teknolojisini destekliyor.

İlgili İçerik  Tüm Galaxy S10 Modellerinin Fiyatları ve Teknik Özellikleri

Grafik işleme ve 4K oynatma yetenekleri yüzde 10 arttırılarak ses ve oyun deneyimi iyileştirildi. Yeni işlemcinin daha pili daha iyi kullanması ve resimleri otomatik ayarlaması bekleniyor. İşlemcinin bir diğer özelliği ise kullanıcının 4K Ultra HD video çekmesine izin vermesi ve bu sayede pil kullanımını azaltılmaya yardım etmesi.

Qualcomm Snapdragon 712, 800 Mbps’ye kadar indirme hızlarını destekleyen Kategori 15 LTE modemi Snapdragon X15 LTE ile birlikte geliyor. Şu anda hangi telefonların bu işlemciyi kullanacağı belli değil ancak ileride çıkacak yeni telefonlar ile birlikte bunu göreceğiz.

Yorum yap

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teknoloji kategorisinde diğer yazılarımız

Yukarı