Bağlantıda kalın

Nvdia GeForce GTX 1660 Ti Fiyatı ve Çıkış Tarihi Sızdırıldı

Nvdia GeForce GTX 1660 Ti Fiyatları Sızdırıldı

Teknoloji

Nvdia GeForce GTX 1660 Ti Fiyatı ve Çıkış Tarihi Sızdırıldı

Nvidia’nın yakında tanıtması beklenilen orta seviye grafik kartı 1660 Ti ile ilgili söylentiler devam ederken ancak Cuma günkü lansmanından önce grafik kartının fiyatı birkaç kaynak tarafından sızdırıldı bile. 1660 Ti aynı GeForce RTX20 serisi gibi Turing mimarisine sahip olacak fakat, gerçek zamanlı ışın izleme özelliğinin maliyeti düşürmek için çıkartılması bekleniyor.

Amazon.co.uk ‘da görülen Gigabyte GeForce 1660 Ti fiyatında 286,11 GBP (₺1.930) yazarken daha sonra başka bir Reddit kullanıcısı tarafından gönderilen görüntüde Almanya’daki Amazon mağazasında ekran kartının fiyatının 321.26 EUR (₺1.905) ve çıkış tarihinin 22 Şubat olduğu yazıyor. Ekran görüntüsünün sızdırılmasının ardından iki üründe amazondan kaldırıldı.

Alman Amazon sitesinde GTX 1660 Ti, üçlü fan soğutucusu, arka plakası, üç DisplayPort çıkışı ve bir HDMI bağlantı noktası var ancak GeForce RTX serisinde olan VR için VirtualLink USB C bağlantı noktası yok. Kartın ambalajı da görselde açıkça gösteriliyor. 192 bit olan ekran kartının 6 GB GDDR6 RAM’e sahip ancak saat hızı resimde gözükmüyor.

Bir başka sızıntıda ise iBuyPower’ın GTX 1660 Ti grafik kartına sahip iki bilgisayarı ile ortaya çıkmıştı. Bu ayın başında ise Mitcor adlı bir Rus çevrimiçi perakendeci MSI ve Palit markalı kartların sırasına göre 1500MHz ve 1770MHz saat hızı olduğunu, grafik kartlarının kod adlarının TU116 olduğunu yayımlamıştı. Videocardz tarafından yayımlanan görüntüde kartın 1,536 CUDA çekirdeğine sahip olduğu ortaya çıkmıştı. Sızdırmalara göre GTX 1660 Ti aynı zamanda 12nm’lik işlemle üretilmiş.

İlgili İçerik  İşte yeni iMac'lerin Fiyatları ve Teknik Özellikleri

Grafik kartı ile ilgili sızdırmaları yayımlayan Videocardz GTX 1660 Ti’nin Gigabyte, MSI, EVGA, Palit ve Galax tarafından üretilen paketlerinin görsellerini paylaştı. Siteye göre GTX 1660 Ti’nin satış fiyatı 279$ (₺1.469) olacak ve kartın alt seviye versiyonları da olacak.

Twitter kullanıcısı TUM_APISAK tarafından sızdırılan Final Fantasy XV benchmark rakamlarında GeForce GTX 1660 Ti’nin GeForce 1070 kartıyla aynı seviyede olduğu görülüyordu. Bu orta seviye bir bilgisayar dizmek için çok iyi bir haber olmak ile birlikte benchmark oyunun tek bir çözünürlükte olduğu için rakamlar kartın genel performansını göstermeyebilir.

Ocak ayı sonlarında, Nvidia’nın internette yayımlanan fotoğraflarında, Çinli üreticilere yaklaşmakta olan GeForce GTX 1660 Ti GPU hakkında bilgi verdiği ortaya çıkmıştı. O zaman sızdırılan özelliklerin şimdiki sızıntılarla uyuşması da sızdırmalara daha çok güvenilirlik kazandırıyor.

Yorum yap

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teknoloji kategorisinde diğer yazılarımız

Yukarı