Bağlantıda kalın

LG Katlanabilir Televizyon Çıkardı

Teknoloji

LG Katlanabilir Televizyon Çıkardı

Lg firmasının CES 2019’da duyurduğu bu televizyon kendini sarma börek gibi katlayabiliyor. Kore menşeli firmanın bu son bombası altındaki standının içinden peçete çeker gibi çıkıyor daha sonra standın içine tamamen girerek rulo havlu gibi kendini sarıyor.

Katlanabilir OLED TV LG firmasının yüksek çözünürlüklü televizyonlarından. Hatırlarsanız Samsung firması da Galaxy TV’nin aynı bu televizyon gibi katlanabilir versiyonunu geçen seneki CES’de duyurmuştu. Fakat o zamandan beri Samsung firmasından duyurulan televizyon hakkında herhangi bir bilgi gelmedi. LG firması bu tür televizyonlarda Samsung’dan daha fazla ışık görmüş anlaşılan.

LG firmasının pazarlama başkan yardımcısı David VanderWaal bu televizyon hakkında “Bilim kurgu filmlerinin yıllar önce hayal ettiği şey gerçek oldu” dedi. Dediği şey konusunda haklı gibi gözüküyor çünkü çalışırken kendini sararak katlayan bir televizyon kulağa inanılmaz geliyor. David önceki alıntısına ek olarak “Duvarın sınırları olmadan tasarım alanına özgürlük getiriyor” dedi.

İlgili İçerik  İşte yeni iMac'lerin Fiyatları ve Teknik Özellikleri

Katlanabilir OLED TV 65 inçlik ekranına rağmen standının içine girdiği zaman tamamen kayıp oluyor veya kişinin istediğine göre belli bir kısmını geri çıkarabiliyorsunuz. LG firmasının başka bir duyurusu ise televizyonlarına çeşitliği akıllı asistan entegrasyonlarını televizyonuna getireceğiydi.

Şirket yeni katlanabilir OLED televizyonlarının Google Assistant, Amazon Alexa gibi asistanların yanında Apple AirPlay yazılımını da destekleyeceğini açıkladı. Bu da televizyonda AirPlay 2 ile birlikte istediğiniz sesli asistanı kullanarak Amazon ve Google hizmetlerini kullanabileceksiniz demek.

Yorum yap

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teknoloji kategorisinde diğer yazılarımız

Yukarı