Bağlantıda kalın

HTC’nin Yeni Sanal Gerçeklik Cihazı Vive Cosmos Tanıtıldı

Teknoloji

HTC’nin Yeni Sanal Gerçeklik Cihazı Vive Cosmos Tanıtıldı

HTC’nin yeni tanıttığı Vive Cosmos ile artık sanal gerçeklik keyfini herkes çıkarabilecek. CES 2019’da tanıtılan kullanıcı dostu sanal gerçeklik gözlüğü herkes için kurulum kolaylığı sunarken rakip cihazlara göre daha rahat bir kullanım deneyimi vaat ediyor.

Tayvan menşeli firma en son çıkardığı sanal gerçeklik gözlüğü ile herkesin sanal gerçekliğe katılması için büyük çaba sarf ediyor. Sanal gerçeklik konusunda ilk sahaya çıkan firmalardan olan HTC’ye daha sonra Facebook Oculus Rift ile rakip olurken bu alandaki potansiyeli görüp pastadan bir dilim almak isteyen, Samsung ve Google’da telefonlar için çıkardıkları telefon aparatlarıyla bu alandaki yarışa katılmıştı. Bilgisayar platformunda insanların bu yeni teknolojisi kullanmasına tek engel sanal gerçeklik ekipmanlarının pahalılığı, kurulum zorluğuydu ve yapacak çok fazla şeyin olmamasıydı.

CES 2019’da bazı firmalar sanal gerçeklik ile uğraşmaktan vazgeçmişken bazıları geri dönüş yapmak için bir fırsat olarak görüyor. Yeni çıkardığı cihaz HTC firmasının ikinci seçeneği seçtiğini kanıtlıyor. HTC firmasının genel müdürü Daniel O’Brien CES medya günü boyunca Cosmos’un kurulum ve kullanım kolaylığını gösterdi. Çift kapaklı tasarımı olan sanal gerçeklik gözlüğü dışındaki kameralar sayesinde fazladan izleme ekipmanına ihtiyaç duymuyor. Cosmos masaüstü bilgisayar ve oyun diz üstü bilgisayarlarına bağlanabilecek, ancak HTC akıllı telefonlara da bağlanabileceğinin de ipucunu verdi.

İlgili İçerik  Yeni iPad Air'ın Fiyatı ve Özellikleri

O’Brien “sanal gerçeklik almak isteyen kişiler, kurulum kolaylığının satın alınacak cihazda kararı belirleyecek kritik bir parça olduğuna inanıyorlar” dedi.

HTC detay vermeden birkaç bilgi söyledi bu yüzden cihazın nasıl bilgisayara bağlanacağının veya üst düzey Vive kardeşleri gibi kablolara ihtiyaç duyup duymayacağının bilgisi yok. Cosmos’un bu sene piyasaya sürülmesi bekleniyor. Cosmos tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yorum yap

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teknoloji kategorisinde diğer yazılarımız

Yukarı