Bağlantıda kalın

Apple’ın Katlanabilir Telefon Tasarımları Aldığı Patentle Birlikte Ortaya Çıktı

Apple'ın Katlanabilir Telefon Tasarımı Aldığı Patentle Birlikte Ortaya Çıktı

Teknoloji

Apple’ın Katlanabilir Telefon Tasarımları Aldığı Patentle Birlikte Ortaya Çıktı

Android akıllı telefon üreticileri katlanabilir akıllı telefonlar ile ilgili çalışmalarına tam gaz devam ediyorken, Apple’ın bu yarışta geride kalmak istemediği anlaşılıyor. Patent başvurusundaki iPhone çizimleri, şirketin hem içeri hem de dışarı doğru katlanabilir cihazlar için planları olduğunu gösteriyor.

Yakın zamanda ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi (USPTO) web sitesinde yayınlanan Apple’ın patent başvurusu “Esnek Görüntü Aygıtları” olarak adlandırılıyor ve Apple’ın gelecekte bize katlanabilir bir iPhone ile gelmek istediğini söylüyor. Apple’ın patent başvurusundaki tasarımların bazıları pratik bir cihaza işaret ederken, patentdeki çizimler sadece birkaç tasarım fikri yani şirket kesin olarak katlanabilir bir iPhone geliştiriyor olmayabilir.

Apple’ın patent başvurusundaki ilk taslak, Motorola’nın katlanabilir Razr 2019 akıllı telefonunun söylentilerdeki tasarımları gibi ortadan katlanıyor. Başka bir diyagram, Royole FlexPai’de daha önce gördüğümüz dışa katlanan bir tasarıma işaret ediyor ve Vivo’nun yeni iQoo alt markasının son zamanlarda sızdırılan görsellerindeki katlanabilir akıllı telefonuna benziyor. Ayrıca görsellerde Samsung’un 20 Şubat 2019’da çıkarması beklenilen katlanabilir telefonuna benzeyen bir tasarım da var. Fakat Apple’ın patent tasarımı Samsung’un aksine gibi bize elle tutulur bir şey vaat etmiyor.

İlgili İçerik  Bilgisayara Android Kurmak İsteyenler İçin En İyi 9 Android Emulator'ü

Son tasarımda Xiaomi’nin katlanabilir telefonuna benzeyen iki yandan katlanarak telefonun boyutunu önemli ölçüde küçülten bir başka tasarım var. Apple patentte ekranların birbirlerine ters yönde katlandıklarını belirtmiş. Bu görseller sadece konsept tasarımı olarak gözükse de Huawei, Oppo, Nubia, Energizer LG ve Microsoft gibi markalar katlanabilir cihazlar üzerinde çalışıyorlar ve Apple’ın bu markalara cevap vermesi için çok fazla bir zamanı yok.

Yorum yap

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teknoloji kategorisinde diğer yazılarımız

Yukarı