Bağlantıda kalın

Yeni Metro Exbodus Fragmanı ile Artyom’un Cephaneliği Ortaya Çıkıyor

Yeni Metro Exbodus Fragmanı ile Artyom'un Cephaneliği Ortaya Çıkıyor

Oyun

Yeni Metro Exbodus Fragmanı ile Artyom’un Cephaneliği Ortaya Çıkıyor

Yeni yayımlanan Metro Exodus silah fragmanı ile Artyom’un kıyamet sonrası Rusya’da hayatta kalmak için kullanabileceği silahlara ve onları nasıl duruma göre özelleştirdiğine yakından bakma şansı kazanıyoruz.

Fragmanda farklı farklı durumlara göre kullanılabilecek 4 farklı silah sınıfı bulunuyor. Metro Exodus’da silahlar önceki oyunları oynayanlara tanıdık gelecektir ancak, artık onları çatışma dışında hızlıca istediğimiz şekilde özelleştirme şansı kazanıyoruz. Fragmana baktığımızda özelleştirme “yüzlerce taktiksel değişime” izin veriyor. Bunun dez avantajı olarak da artık silahların ısınmasını ve tutukluk yapmasını önlemek için onların düzenli olarak bakımını ve temizliğini yapmanız gerekiyor.

Tabancalara baktığımızda, Revolver ile Bastard Gun’ın geri dönüş yaptığını görüyoruz. Küçük gruplara karşı ve yakın mesafe çatışmaları için ideal olan bu tabancalara birkaç ekleme yaptığımızda onları orta menzilli tüfeklere yada kısa sürede düşmanları mermi yağmuruna tutabileceğimiz SMG tarzı otomatik silahlara çevirebiliyoruz.

Düşmanlar yakınımıza gelince yada büyük canavarları yakın mesafeden öldürebildiğimiz pompalı silahları da birçok şekilde özelleştirebiliyoruz. İsterseniz namlu sayısını arttırıp hasarı yükseltebilir yada şarjör kapasitesini arttırarak mermileriniz bitmeden önce daha çok düşmanı öldürebilirsiniz.

İlgili İçerik  Star Wars Dark Forces Unreal Engine 4 Kullanılarak Yeniden Yapıldı

Keleş ve Bulldog silahları da tüfekler sınıfının önce çıkan parçası olara karşımıza çıkıyor. İsabetli ve güçlü atışlar yapabilen bu silahların da şarjör kapasitesini arttırarak tek düşmanların siperden çıkmasına izin vermeyerek onların kabusu olabilir, namlu ve dipçiğini değiştirip dürbün takarak onları uzun menzilli keskin nişancı tüfeklerine çevirebilirsiniz. Kısacası tüfekleri de Metro Exodus’daki diğer tüm silahlar gibi kendi oynayış stilinize göre ayarlayabilirsiniz.

Dördüncü sınıf olan özel silahlar, gizlilik gerektiren görevler için gerekli olan Hellsing yayı ve Tikhar tüfeği gibi silahlarla dolu olarak karşımıza çıkıyor. Bu silahların mermilerini etraftan veya düşmanlarınızın üzerinden topladığınız hurda parçalarıyla kendiniz üretebiliyorsunuz bu da onları vazgeçilmez yapıyor. Bu silahlar ile fark edilmeden lambaları patlatarak kendinize taktiksel avantaj sağlayabilir veya düşmanları alarma geçirmeden onları tek tek avlayabilirsiniz.

Her ne kadar bu fragman tüm silahları göstermese de her silah sınıfını detaylı inceleyen başka bir video “gelecek haftalarda” yayımlanacak.

Metro Exodus PS4, Xbox One ve bilgisayar platformları için 15 Şubat tarihinde piyasaya sürülecek.

Yorum yap

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oyun kategorisinde diğer yazılarımız

Yukarı