Bağlantıda kalın

PUBG Profesyoneller ile Birlikte 30,000 Kişiyi Banladı

Oyun

PUBG Profesyoneller ile Birlikte 30,000 Kişiyi Banladı

Geçtiğimiz ay PUBG ekibi aktif olan profesyonel oyuncular için bu günlerde fark edilmesi zor olan hile kullanımı ile ilgili küresel bir soruşturma başlatacağını açıklamıştı. Soruşturma sonucunda birçok kişinin hile kullandığı tespit edildi ve oyundan uzaklaştırma aldılar.

PUBG oyunu tartışma konusu olan hileler için “yetkisiz program” diyor. Radar hilesi olan program VPN (Özel Sanal Ağ) kullanarak oyunun sunucularına giden veri paketlerini inceliyor daha sonra oynadığınız ekranın bir köşesinde size radarda düşmanınızın yerini gösteriyor. Program oyun dosyaları ile alakalı herhangi bir değişiklik yapmıyor bu yüzden bu programın kullanımını tespit etmek zor.

PUBG yılbaşından önce bu hile ile ilgili dört profesyonel oyuncu ve onların takımları ile birlikte 30,000 kişiyi oyundan uzaklaştırmıştı ancak, bu hafta başı 10 tane daha profesyonel oyuncu ile birlikte onların hile kullandığını bildiği halde göz yuman iki takım arkadaşı da oyundan uzaklaştırıldı.

İlgili İçerik  System Shock 3'ün Fragmanı Çıktı

Bu hilenin oyunun bütünlüğüne ciddi zarar verdiğini söyleyen yetkililer bu uzaklaştırmalar ile birlikte PUBG oyunun e-spor sahnesindeki hilecilere büyük bir darbe indirdiler. Yakalan çoğu oyuncu üç senelik uzaklaştırma alırken Avrupa takımı Sans domicile fixe iki tanesi hile kullanmaktan iki tanesi de bunu söylememekten dolayı tüm lig oyuncularını kaybetti. Diğer etkilenen takımlar turnuvalara tekrar katılabilmek için askıya alınan oyuncuların yerine en yakın zamanda yenilerini bulmak zorundalar .

PUBG yetkilileri turnuvalara katılmak isteyenlerin bundan sonra hile ile ilgili tüm hesaplarında kapsamlı bir arka plan denetiminden geçeceğini ve hile kullanıldığına dair delil bulunması halinde oyuncunun oyundan hemen uzaklaştırılacağını açıkladılar.

Yorum yap

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oyun kategorisinde diğer yazılarımız

Yukarı