Bağlantıda kalın

Google’ın Yeni Oyun Kumandası Ortaya Çıktı

Google'ın Yeni Oyun Kumandası Ortaya Çıktı

Oyun

Google’ın Yeni Oyun Kumandası Ortaya Çıktı

Google adına dosyalanan yeni bir patent ile birlikte, büyük teknoloji şirketinin oyun alanına oyun alanında atacağı ilk adımın bir parçası olan video oyun kumandasının tasarımı ortaya çıktı.

Ekim ayında Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisine yapılan başvurunun yakın zamanda ortaya çıkması ile patentdeki oyun kumandalarının tasarımları bu şekilde gözükebilir:

Google patent başvurusunda sadece temel hatlarıyla detaya girmeden cihazı gösterdiğini ve cihazın son halinin görseldeki gibi görünmeyeceğini belirtiyor. Yani cihazın son halinde yapılabilecek değişiklikler ile birlikte buradakinden çok farklı gözükebilir.

Gördüğünüz gibi, oyun kumandasının tasarımı diğer oyun kumandalarına çok benziyor. Eğer ingilizceniz varsa ve patenti okursanız cihazın devrim açacak bir şey olmadığını da anlarsınız. Oyun kumandası DualShock 4 ve Steam kumandasından olabilecek bir çocuğa benziyor.

İlgili İçerik  Bedava Arabalı Battle Royale Oyunu Notmycar Yakında Çıkıyor

Kumandanın gerçek hayatta nasıl göründüğüne daha iyi bir bakış sağlamak için, Yanko Design’dan Sarang Sheth, aşağıda görebileceğiniz patenti temel alan bir görüntü oluşturdu:

Elbette, oyun kumandasının son hali tam olarak bu tasarıma benzemese de bu şekilde gözükebileceği ihtimali de var ve patente bakarak yapılabilecek en iyi görsel şuan bu.

Dolaşan söylentilerde Google’ın bu ay GDC’de yeni konsolunu tanıtacağı konuşuluyor, bu yüzden teknoloji devinin planlarını öğrenmek için çok fazla beklemeyeceğiz.

Yorum yap

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oyun kategorisinde diğer yazılarımız

Yukarı