Bağlantıda kalın

Epic, 30 Milyon Dolar Ödül Havuzlu Fortnite Dünya Kupası 2019’u Duyurdu

Epic, 30 Milyon Dolar Ödül Havuzlu Fortnite Dünya Kupası 2019'u Duyurdu

Oyun

Epic, 30 Milyon Dolar Ödül Havuzlu Fortnite Dünya Kupası 2019’u Duyurdu

Epic Games, dünyanın en iyi Fortnite oyuncularını bulmak için oldukça büyük bir ödül havuzuna sahip Fortnite World Cup (Dünya Kupası) ile ilgili ilk detayları açıkladı. 30 milyon dolarlık ödül havuzundaki en büyük ödül 3 milyon dolar olacak. Turnuva bittikten sonra da ödüllü yarışmalar devam ederek yıl sonuna kadar toplam 100 milyon dolar ödül dağıtılmış olacak.

Öncelikle, 13 Nisan – 16 Haziran arasında 10 tane haftalık Çevrimiçi Açık Eleme turnuvası olacak. Her hafta 1 milyon dolar, en iyi oyuncular arasında dağıtılacak. Ardından, en iyi 100 Solo oyuncu ve en iyi 50 Duo takımı 26-28 Temmuz tarihleri arasında New York’taki Dünya Kupası Finallerine katılacak. Bu etkinlik kapsamında tam 30 milyon dolar dağıtılacak. Her oyuncu en az 50.000 dolar kazanacak ve Solo Dünya Şampiyonu 3 milyon dolar kazanacak. Ayrıca haftalık turnuvalar 1 milyon dolar ödül havuzuyla yıl sonuna kadar devam edecek.

İlgili İçerik  Bedava Dead or Alive 6: Core Fighters Çıktı

Epic, kupaya katılabilmek için en az 13 yaşında olmanız gerektiğini ve 13-17 yaşları arasındaki oyuncuların bir ebeveyn veya veli iznine ihtiyaç duyduğunu belirtti. Ayrıca oyuncuların mevcut veya önceki hesaplarının herhangi bir ihlal yapmadan iyi durumda olmaları gerekiyor.

Son zamanlarda Fortnite, hayranları hızla çoğalan Apex Legends’ın piyasaya sürülmesiyle birlikte Battle Royale alanında yeni bir rakibe kavuştu. Bakalım belki bu turnuvalar onun yerini geri almasına yardım eder.

Yorum yap

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oyun kategorisinde diğer yazılarımız

Yukarı