Bağlantıda kalın

Division 2’nin Çoklu Oyuncu Detayları Açıklandı

Division 2'nin Çoklu Oyuncu Detayları Açıklandı

Oyun

Division 2’nin Çoklu Oyuncu Detayları Açıklandı

Ubisoft merakla beklenen The Division 2 oyununun çoklu oyuncu detaylarını ve Dark Zone’larda (Karanlık Bölgeler) işlerin nasıl yürüdüğünü açıklayan bir fragman yayımladı. Oyunda 2 tür PvP modu olacak, ilk mod Dark Zone’larda geçiyor.

Eski oyundaki karanlık bölgeler gibi Division 2 oyununda haritanın doğusunda, güneyinde ve batısında olmak üzere toplam üç tane karanlık bölge olacak. PvEvP (Oyuncuya karşı oyuncu ve botlar) bölgesi olacak bu alanlarda diğer oyunculara karşı ne yapmak istediğiniz tamamen size kalmış. Ubisoft’un yazısında yazana göre, eğer oyunculara karşı agresif oynarsanız diğer oyuncuların sizi görme şekli değişecek. Bu agresifliğin karanlık bölgede sizi diğer oyuncuların gözünde farklı göstereceği üç tane seviye var.

Eğer diğer oyunculardan çalmak yada oyundaki Supply Drop’ları (tedarik kutuları) çalmak gibi zararsız şeyler yapıyorsanız Rogue (Hırsız) olarak etiketleniyorsunuz. Hırsız olarak, karanlık bölgeler içinde rastgele ortaya çıkan Thieves Den’e (Hırsızların Mağarası) girebilirsiniz. Mağaradan çıktığınız zaman normal seviyeye geliyorsunuz fakat hırsız seviyesinde birini öldürürseniz Disavowed (Reddedici) oluyorsunuz.

Disavowed durumundayken arkanızda siyah bir hedef çıkıyor. Sizi öldüren diğer oyuncular da sizi öldürdüğü için ödül alıyor, bu yüzden bu seviyede karanlık bölgeyi gezerken dikkatli olmalısınız. Eğer hızınızı alamayıp yeterli sayıda oyuncu öldürürseniz Manhunt (insan avı) seviyesine geliyorsunuz. Bu seviyede de sizi öldürenler ödül kazanıyor ancak, eğer haritada rastgele beliren üç STD terminalinden birine ulaşıp ününüzü silebilirseniz büyük ödüller kazanıyorsunuz.

İlgili İçerik  System Shock 3'ün Fragmanı Çıktı

Division 2’nin ikinci çoklu oyuncu modu Conflict (Çatışma) adlı daha geleneksel ve organize bir mod. Bu mod da Skirmish (Çarpışma) ve Domination (Hakimiyet) olarak ikiye ayrılıyor. Çarpışma modu Team Deathmatch (takım halinde ölüm maçı) olarak geçiyor. Hakimiyet modunda ise hedefleri ele geçirip onları rakip takıma karşı korumanız gerekiyor. Ubisoft iki mod için Capital Ruins, Stadium ve Georgetown isimli üç harita çıkaracağını açıkladı.

Division 2 Xbox One, PS4 ve Bilgisayar platformları için 15 Mart tarihinde piyasaya sürülecek. Oyunun bilgisayar sürümünün Steam yerine Epic Games Store’da bulunabileceği haberini size duyurmuştuk. Eğer oyunu satın almadan önce denemek istiyorsanız gelecek ay tüm sistemler için betalar olacak.

Yorum yap

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oyun kategorisinde diğer yazılarımız

Yukarı