Bağlantıda kalın

Bir Oyuncu Portal Oyununu Sadece 7 Dakikada Bitirdi

Oyun

Bir Oyuncu Portal Oyununu Sadece 7 Dakikada Bitirdi

Videodaki denemeyi izlerken başınız dönebilir.

Speedrunner terimini belki duymuşsunuzdur. Belirli kategorilerdeki kurallara göre oyunu en hızlı şekilde bitirmeye çalışan speedrunner’lar oyunları akıl almaz yöntemler kullanarak tabiri caizse ışık hızıyla siz göz açıp kapayıncaya kadar bitiriyorlar.

Can’t Even takma adlı speedrunner Valve firmasının yaptığı Portal oyununda tam olarak bunu yaptı ve 7 dakika 7 saniye ile önceki 7 dakika 12 saniyelik rekorunu geçmeyi başardı. Out-of-bounds kategorisinde bu rekoru kırdı. Bu kategoride oyundaki açıkları kullanarak duvarlardan geçmek serbest. Videoda da göreceğiniz gibi oyundaki karakter bir yerden girip diğer yerden çıkarak seviyeler arasında ışınlanıyor. Bunu yaparken açıkların tam olarak nerede olduğunu biliyor ve inanılmaz derecede de isabetli geçitler açmayı başarıyor anlaşılan bu videoyu çekmeden önce baya çalışmış.

İlgili İçerik  Tekken 7'ye Julia ve TWD Serisinin Negan'ı geliyor

İlginizi çektiyse buradaki siteden Portal oyunundaki speedrun sürelerine bakabilirsiniz. Eğer ilginizi çekiyorsa popüler oyunlardaki speedrun denemelerine de bu site üzerinden ulaşabilirsiniz. Portak oyununda listedeki ikinci kişi rekordan 14 saniye ile geride ve videoya bakarsak yeni rekoru geçmesi için baya uğraşması gerektiğini söyleyebiliriz.

Eğer speedrun ile ilgileniyorsanız 6 Ocak 2019 tarihinde gerçekleşecek olan Awesome Games Done Quick etkinliğini (ingilizce) izleyebilirsiniz. Programda olacak oyunlar, oyunun hangi kategori ile platformda kaç dakikada bitirilmeye çalışılacağı ve programın saatlerine buradan ulaşabilirsiniz. Böyle bir hız denemesini siz de yapabilir miydiniz?

Kaynak : https://kotaku.com/portal-speedrun-breaks-the-game-and-my-brain-1831388749

Yorum yap

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oyun kategorisinde diğer yazılarımız

Yukarı