Bağlantıda kalın

Artık Minecraft’ta TV İzleyebileceksiniz

Artık Minecraft'ta TV İzleyebileceksiniz

Oyun

Artık Minecraft’ta TV İzleyebileceksiniz

Minecraft’ın son güncellemesi olan 19w07 ile birlikte resimlerin çalışma şekli değişti ve bazı kullanıcılar bunu oyun içinde televizyon yapmak için kullanmaya başladı. Oyuna sevimli tilkileri de getiren yeni güncelleme resimleri çoklu dokulara bölüyor. Güncellemeden önce resimler tek bir doku kullanılarak oluşturuluyordu. Bu yeni değişiklikler oyunculara oyun içinde çalışan TV’ler ve bilgisayar monitörleri yapmasının önünü açtı.

Bu yeni özellikle ShaneH7646 adlı Reddit kullanıcısı Arı Filmi‘nin tamamını Minecraftın içinde oynatmayı başardı.

Hopeabandoner adlı başka bir Reddit kullanıcısı oyun içinde pikselli bir Minecraft’ın Youtube videosu oynatan bir monitör yaptı.

Şu ana kadar bu özellikle yapılan en iyi TV destruc7i0n adlı kullanıcıya ait. Birden fazla boya çerçevesi kullanarak Gravity Falls’in açılış kısmını yüksek kalitede oynatmayı başardı.

İlgili İçerik  Dota Auto Chess Sistem Gereksinimleri

Bu yeni özellik harika olsa da çalıştırmak için çok fazla kaynak gerektiriyor. 30 kareden oluşan bir video 100 MB’dan fazla yer kaplayabilir. Sunuculardaki çok yük boyuttaki dosyalar da ciddi performans sorunlarına yol açabilir.

Belki gelecekte, Minecraft bu özelliği daha iyi optimize eder ve bazı oyuncuların yeni oyuncular için kurallar ve yönergeleri açıklayan kısa oyun içi videolar oluşturduğunu görebiliriz.

Yorum yap

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oyun kategorisinde diğer yazılarımız

Yukarı