Bağlantıda kalın

Artifact Oyuncu Sayısı ile Yapımcısını Hayal Kırıklığına Uğrattı

Oyun

Artifact Oyuncu Sayısı ile Yapımcısını Hayal Kırıklığına Uğrattı

Valve beş yıldan beri oyun çıkarmadığı için Artifact oyunu duyurulduğunda herkesi heyecanlandırdı. Oyunun lansmanında topladığı hayran kitlesinden sonra Steam’de güçlü bir çıkış yaptı ve çizelgelerde dördüncü sıraya oturdu. Fakat ne yazık ki oyuncu kitlesi hız düştü ve Artifact 2018 yılını 100. sıradan aşağıda bitirdi.

Artifact kart oyunu olarak bazı sorunlara sahipti. Oyunda üç farklı yerde savaşmanız ve her tarafın stratejisini ayrı planlamanız gerekiyordu ve çoğu kişi oyunu anlamakta zorluk çekti. Diğer kart oyunlarına göre daha zor öğrenilmesi üstüne bide içindeki kartların sadece parayla satın alınabiliyor olmasını pek çok kişi olumlu karşılamadı. Hayranları tarafından çok fazla negatif tepkiyle karşılaştıktan sonra oyuncu sayısı hızla düşmeye başladı.

Güncel rakamlar oyunun yapımcısı olan Valve için büyük bir problem arz ediyor. Firma Half Life , Portal , DOTA gibi popüler serilerine devam oyunu yapmak yerine popülaritesi her gün artan kart oyunlarına yatırım yaparak bu alanda üst sıralara çıkmak istiyordu.

İlgili İçerik  Halo Insider'a Kayıt Olarak Master Chief Collection'ı Herkesten Önce Oynayabilirsiniz

Artifact oyununu 60,000 günlük eş zamanlı oynayan oyuncu sayısı Kasım ayından beri yükselmedi ve uzun bir süre yükselmeyecek gibi gözüküyor. Valve firmasının prestijli olan ve çıktığı zamandan sonra Steam’de en tepede 10 yıl kalmayı başaran oyunları olan Counter-Strike GO ,Team Fortress veya DOTA arasına katılamayan Artifact’in geleceği hiç parlak görünmüyor.

Epic Games’in de kendi mağazasını açmasıyla , oyun dağıtımında olan rakip firmalarının baskısı giderek artıyor ve Valve oyuncuları kendi platformunda tutmak için oyunculara her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyuyor. Sadece diğer platformlarda satılan cezbedici oyunlar ve kampanyalar karşısında Valve, yeni bir oyunla gelmediği taktirde her geçen gün daha fazla oyuncu kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya.

Her ne kadar durum iyi gözükmese de Valve köklü bir şirket olduğu için oyuncu kaybetmesine rağmen durumun kritik bir hal almasına daha çok zaman var gibi duruyor.

Kaynak : https://www.githyp.com/valves-artifact-ended-2018-outside-steams-top-100-most-played-games/

Yorum yap

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oyun kategorisinde diğer yazılarımız

Yukarı