Bağlantıda kalın

Apex Legends 3 Günde 10 Milyon Oyuncuya Ulaştı

Apex Legends 3 Günde 10 Milyon Oyuncuya Ulaştı

Oyun

Apex Legends 3 Günde 10 Milyon Oyuncuya Ulaştı

Apex Legends’ın geliştricisi Respawn oyunun süpriz lansmanıyla büyük risk aldığına inanıyordu ancak görünüşe göre aldıkları risk buna değmiş. Apex Legends’ın çıkışından sadece 3 gün sonra oyun 10 milyon oyuncuya ulaşmayı başardı bile. Fortnite’ın aynı oyuncu sayısına ulaşması 2 hafta sürmüştü.

Respawn CEO’su Vince Zampella bir blog yazısında “Böyle bir oyunu bedava yapmanın ve sürpriz bir lansmanla çıkarmanın riskli olacağını biliyorduk. Fakat Apex Legends’a aşık olduk ve diğer insanların da onu istemesini ve oynamasını istedik.” dedi. Genel oyuncu sayısına ek olarak geliştirici oyunun 1 milyon eş zamanlı oyuncuya ulaştığı bilgisini de verdi.

Apex Legends, Titanfall evreninde geçen bir oynaması bedava battle royale türünde popüler çevrimiçi oyunlardaki özellikleri birleştiren bir oyun olarak karşımıza çıkmıştı. Oyunun PUBG ve Fortnite gibi çekirdek özellikleri yanında Overwatch tarzı karakterleri var. Oyun özellikle üçlü takımlar halinde oynamaya dayalı ve sesli konuşma olmadan takım arkadaşlarınızla anlaşmanız için birçok özelliği var.

İlgili İçerik  Artık Minecraft'ta TV İzleyebileceksiniz

Respawn Apex Legends’a ek olarak, bu yıl çıkması beklenen bir Star Wars oyunu üzerinde de çalışıyor ve yayımcı EA Titanfall ile ilgili deneyimlerin de çalışmalar arasında olduğunu söyledi. Zampella, “Bu yıl sizin için çok daha fazlası var” dedi.

Apex Legends’ın inceleme yazısına buradan, sistem gereksinimlerine ise buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yap

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oyun kategorisinde diğer yazılarımız

Yukarı