Bağlantıda kalın

Shrek’in İlham Kaynağı Maurice Tillet Hakkında Bilinmeyenler ve Hayatı

Kültür

Shrek’in İlham Kaynağı Maurice Tillet Hakkında Bilinmeyenler ve Hayatı

Shrek’in İlham Kaynağı Maurice Tillet Hakkında Bilinmeyenler ve Hayatı

En önemli animasyon filmlerinden biri olan Shrek aslında gerçek bir insandan esinlenerek mi yaratıldı ? İşte ünlü güreşçi Maurice Tillet’in hayatı ve hakkında pek bilinmeyenler.

Herkes insan vücudunda tuhaf şeyler olabileceğini bilir fakat bunun bizi hiç şaşırtmayacağı anlamına gelmez.İnsanlık tarihi boyunca, insanlar dikkat çekici birçok eşsiz bozukluk ve mutasyon geçirdiler.

Bazı insanlar bu bozuklukları zayıflatıcı bulurken, bazıları dezavantajlarını bir güç haline getirmeyi başardı. Yani Maurice Tillet için de bu durum geçerliydi.

Maurice Tillet, 1903’te Rusya’nın Ural Dağları’nda yaşayan Fransız anne babadan dünyaya geldi.Çocukken, her şekilde tamamen normaldi.Aslında, inanılmaz derecede zekiydi ve seviliyordu. Ailesi genellikle oğulları ile övünüyordu; sonuçta 14 farklı dil konuşabiliyordu!

17 yaşındayken fiziksel görünümünde oldukça garip değişiklikler oluyordu.

Ailesi, bu zamana kadar hayatı sağlıklı geçen oğullarına ne olduğunu anlayamıyordu.Yüzü, kolları ve elleri deforme olmuş gibiydi.

Maurice’in ebeveynleri, oğullarını bu ani deformasyona neyin neden olduğunu görmek için doktora götürdüklerinde şok oldular.Oğulları uzun bir zaman dilimi boyunca kemiklerin aşırı büyümesine yol açtığı bilinen bir hastalık olan akromegaliden muzdarip olduğu keşfedildi.

Buna rağmen tutkularını sürdürmeye devam etti.Üniversitede hukuk okurken akromegali ses tellerine saldırmaya başlamıştı bu yüzden zar zor konuşabiliyordu. Bu Maurice’in Donanma’ya katılmasına yol açtı. 5 yıl donanmada kaldıktan sonra şubat 1937’de, Tillet Carl Pojello ile tanıştı. Pojello bir güreşçiydi, ve Tillet’yi de bu sektöre girmesi konusunda ikna etti. 

İlgili İçerik  Tarihte Gerçekleştiğine İnanamayacağınız İlginç Olaylar

Ordudan ayrılmaya ve Amerika Birleşik Devletleri’nde yeni bir başlangıç yapmaya karar verdi.

Amerika’ya geldiğinde, Maurice güreşi bi kariyer fırsatı olarak görmeye başladı.

O sadece doğal bir yetenek değildi, aynı zamanda rakiplerinin kalplerine korku vurdu.1944’te, o zaten bir dünya şampiyonuydu. 19 ay boyunca üst üste hiç maç kaybetmemiş ve “Durdurulamaz” unvanını kazanmıştı.

Güreş topluluğundaki pek çok kişi, onun görünüşünü geride bırakırken, Hollywood bunu yapmadı. Ünlü aktris Josephine Baker’la birlikte bir filmde rol alması çok uzun sürmedi.

Kalp rahatsızlığı çekmeye başlayan Tillet ne yazık ki 1954 (51 yaşında) yılında kalp krizi geçirerek vefat etti. Akromegali, hayatında başarılı olmasını engellemedi. Aşağıdaki videodan güreş videosunu izleyebilirsiniz.

Ölümden sonra bile, Maurice, Hollywood dünyasında bir etki yarattı ve sonunda Shrek’in canlandırdığı karakter için ilham kaynağı oldu. O tarihe geçtiğini görmek için yaşamıyorken, hikayesi kesinlikle ilham verici biriydi!

Okumaya devam et
Reklam
İlginizi çekebilecek diğer yazılar
Yorum yap

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kültür kategorisinde diğer yazılarımız

Yukarı