Bağlantıda kalın

Ölüm ve Cinayet Oranı En Yüksek Olan 15 Ülke

Ölüm ve Cinayet Oranı En Yüksek Olan 15 Ülke

Kültür

Ölüm ve Cinayet Oranı En Yüksek Olan 15 Ülke

Önceki1 / 3
İşaretler ile sayfalar arası geçiş yapabilirsiniz

Bazı ülkeler yabancılar için çok güvenlidir, bazılarında ise başınıza bişey gelmeden gezmek Rus ruleti oynamak gibi olabilir. Bu listedeki birçok ülkenin ağzınızı açık bırakabilecek cinayet oranı var. Bu yerlerden bazılarına gitmeye karar verirseniz, güvenliğinizi sağlamak için lütfen tüm önlemleri alın. Başınıza neler gelebileceği hakkında bu listeye bakarak birkaç bilgi edinebilirsiniz.

15. St.Lucia

Kaynak: Boris Kasimov

Batı Hint Adaları’nda yer alan St.Lucia birçok Amerikalı tarafından rağbet gören bir yer olmasına rağmen 100,000 kişi başına 21,56 cinayet oranına sahiptir.

14. Saint Vincent ve Grenadinler

Kaynak: Fredi Bach

Saint Vincent ve Grenadinler, Karayipler’de Küçük Antiller’in bir parçası konumunda olan ve coğrafi açıdan Orta Amerika’ya dahil edilen 109,897 nüfuslu bir ada ülkesidir. Güzel ve nefes kesici gözükmesine rağmen ülkedeki ortalama cinayet oranı 25,61’dir.

13. Kolombiya

Kaynak: Pedro Szekely

Kolombiya’nın cinayet oranı son 30 yılda önemli ölçüde düştü, ancak buna rağmen hala yüksek. Ülkenin bir kısmı hala gerilla grupları tarafından istila edilmiş durumda. Kolombiya’da 100.000 kişi başına ortalama cinayet oranı 26,5’dir.

12. Brezilya

Kaynak: Diego Torres Silvestre

Brezilya’nın pek çok kesimi çok güzel ve güvenlidir, ancak Sao Paulo gibi suçun ve cinayetin yaygın olduğu bazı bölgeler var. Brezilya’nın cinayet oranı 26.74’dır ve ülkedeki suç oranı son üç yıldır artmaktadır.

11. Bahamalar

Kaynak: Jim Pennucci

Bahamalar muhtemelen aileler ve bahar tatilcileri arasında ilk akla gelen yerlerdendir fakat, 2017’de cinayet oranının en yüksek olduğu ülkeler listesinde 12 numara oldu. Ülkenin ortalama olarak, 100.000 kişi başına 29.81 cinayet oranı var.

Önceki1 / 3
İşaretler ile sayfalar arası geçiş yapabilirsiniz

Yorum yap

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kültür kategorisinde diğer yazılarımız

Yukarı