Bağlantıda kalın

Evcil Hayvanlar Yüzünden Hayatını Kaybeden 5 İnsan

Kültür

Evcil Hayvanlar Yüzünden Hayatını Kaybeden 5 İnsan

Bazı evcil hayvanlar olağandışı şeyler yaparak insanları kendine hayran bırakabiliyor. İnanılması güç olsa da yaptıkları yüzünden sahiplerinin ölümüne neden olan 5 hayvanı sizin için bulduk.

5. Evi Gaz Odasına Çeviren Papağan


Kaynak : Orin Zebest

Eylül 1967 tarihinde 66 yaşındaki Fannie Stewart’ a ait olan Dolly adındaki evcil papağan ocaktaki düğmenin üstüne konarak gazı sonuna kadar açıyor. Evdeki gazı dışarıdan gören komşular polisi arıyor ve eve giren polis yaşlı kadını mutfakta baygın halde buluyor. Kurtarma görevlileri yaşlı kadına suni teneffüs yapıp onu hayata döndürdükten sonra yaşlı kadın daha öncede Dolly’nin bunu yaptığını görevlilere söylüyor. Ne yazık ki Fannie teyzemiz sağlık merkezine götürüldükten sonra felç geçirip ölüyor.

4. Evcil Kedisinin Isırığı Yüzünden Ölen Adam

2016 yılında 68 yaşındaki yaşlı bir adam, karın ağrısı , zayıflık ve ani kilo kaybı şikayetleriyle Toronto Genel Hastanesi’ne başvurdu. Kan zehirlenmesinden şüphelenen doktorlar ultrason yaparak yaşlı adamın aortunun abdominal kısmında yırtılma saptadı. Aortu düzeltilip penisilin ile tedavi edilen adam 13 gün sonra kan zehirlenmesi yüzünden öldü.

Hastaneye geldiklerinde karısı adamın evcil kedisi yüzünden 14 hafta önce ısırıldığını söylemişti. Dr Dennis Cho bunun ile ilgili olarak “Geriye baktığımızda bu muhtemelen doğru teşhise giden yolun kilidini açıyordu.” diyor.

Adamın kan zehirlenmesi nedeninin evcil hayvanların çoğunun ağzında bulunan Pasteurella multocida bakterisi yüzünden olduğunu doktorlar aort duvarının parçalarına yaptıkları testler sonrası keşfetti.

3. Husky’ler Yüzünden Ölen Kadın

2011 yılında Los Alamitos Creek Trail de yaşanan olayda San Joe ‘de yaşayan Beverly Head günlük yürüyüşleri sırasında gördüğü birçok bisikletlinin köpeklerini bisikletine bağlayarak gezdirmesinin bir gün kazaya neden olacağını düşünüyordu ne yazık ki haklı çıktı.

İlgili İçerik  Tarihte Gerçekleştiğine İnanamayacağınız İlginç Olaylar

Bir gün Creek Trail’de ki düzenli yürüyüşünde iki tane Sibirya Husky cinsi köpek onun yanından hızla geçti. Geçerken bir tane köpeğin tasmasının ipi bacağına dolandı ve yere düştü. Yere düşüp başını çarpan ve kafa travması geçiren kız hastanedeki tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

2. Avda Köpeği Tarafından Avlanan Avcı

Kaynak : chron.com

5 Ocak 2008 yılında yaşanan bu olayda av bağımlısı olan ve adı Arthur olan Labrodor cinsi av köpeğini çok seven Perry Alvin Price III arkadaşı Daniel Groberg ile ava gidiyor. Price bir tane kaz vuruyor ve silahını kamyonunun arkasına koyuyor ve kuşu getirmesi için Arthur’u salmaya hazırlanıyor. Daha sonra Groberg pompalı tüfek sesi duyuyor ve hemen kamyona geri koşuyor . Arkadaşını bacağından vurulmuş halde yaralı bulan adam kanamayı durdurmaya çalışıyor, fakat kalçadaki atardamardan vurulan adam çok kan kaybettiği için hastahane yolunda kan kaybından ölüyor. Polisler olaydan sonra yaptığı araştırmalarda pompalı silahın tetiğinde çamurlu pati izleri buluyorlar.

1. Gazı Kökleyen Köpeği Yüzünden Ölen Adam

Kaynak : businessinsider.com

Florida’da ki olay karısı ile eve dönen 68 yaşındaki James Campbell kullandığı kamyonetinde yaşanıyor. Evlerinin önündeki bahçe kapısına ulaştıklarında karısı kapıyı açmak için arabadan iniyor. Kapıyı açtıktan sonra arabaya atlayan Boxer cinsi köpek sahibinin oturduğu sürücü koltuğuna gidip gaza basıyor. Aracı durduramayan Campbell kaza sonrası aracın altında sıkışarak olay yerinde yaşamını kaybediyor.

Yorum yap

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kültür kategorisinde diğer yazılarımız

Yukarı