Bağlantıda kalın

YouTube İhtar Sistemini Değiştiriyor

YouTube İhtar Sistemini Değiştiriyor

Haber

YouTube İhtar Sistemini Değiştiriyor

Mehtemelen hepimiz favori YouTube içerik üreticilerimizin ihtar sistemi ile ilgili şikayetlerini duymuşuzdur. Şikayetlerin çoğu telif hakkı ihlallerinden dolayı kaynaklanıyor dahası bazı kişiler bu sistemi içerik üreticilerinden para koparmak amacıyla dahi kullanıyor. Bu yüzden YouTube daha iyi netlik, tutarlılık ve şeffaflık uygulamak amacıyla Topluluk Yönergeleri suçlarıyla nasıl başa çıkacağı konusundaki sıkıntı ve karmaşaları gidermeye çalışıyor.

Artık ilk ihlalde içerik üreticisine neyi yanlış yaptığı ile ilgili uyarı gidecek. Böylece içerik üreticisi tam olarak nerede hata yaptığını daha iyi anlayacak. İlk uyarı ile ilgili içeriğin kaldırılması dışında herhangi bir ceza uygulanmayacak. Bu videolar, videoların küçük resimleri, açıklamada yayımlanan site bağlantıları dahil olmak üzere YouTube’daki her şey için geçerli olacak.

Videoda bunların nasıl uygulanacağı konusunda bir tutarlılık vaadi var. YouTube ilk uyarıdan sonra cezaları şöyle uygulayacak:

  • İlk ihtardan sonra içerik üreticisinin, canlı yayın akışı ve diğer kanal etkinlikleri dahil olmak üzere yeni içerikleri yükleme hakları 1 hafta boyunca dondurulacak. İhtarın süresi 90 gün sonra geçecek.
  • 90 gün içinde alınacak ikinci ihtarda hesap iki hafta boyunca dondurulacak ve içerik üreticisi kanal hiçbir video yükleyemeyecek.
  • 90 gün içinde alınacak üçüncü ihtardan sonra kanal tamamen kapatılacak.
İlgili İçerik  16 Öğrenci PUBG Mobile Oynadığı İçin Tutuklandı

İhtar sistemine aşina değilseniz, videolarınızda özgün olmayan kopya içerik yada telif haklı bir eser kullandığınızda aldığınız şikayet ile uyarılıyorsunuz. İçeriği üreten kişi bu kararı hatalı bulursa YouTube’a yeniden inceleme yapması için itiraz edebiliyor. Yeni politika 25 Şubat tarihinden sonra yürürlüğe girecek.

Yorum yap

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber kategorisinde diğer yazılarımız

Yukarı