Bağlantıda kalın

YouTube Artık Videoların Doğruluğunu Kontrol Edecek

YouTube Artık Videoların Doğruluğunu Kontrol Edecek

Haber

YouTube Artık Videoların Doğruluğunu Kontrol Edecek

BuzzFeed sitesinin haberine göre, YouTube yanlış bilgi yaydığı bilinen içerikler hakkında sizi uyaracak. Örnek olarak video aramasında “dünya düzdür” diye video arattığınızda altta size doğru bilgiyi gösterip videonun yanlış bilgi verdiğini söyleyecek. Bu özellik şu anda Hindistan’daki bazı kullanıcılar için kullanılabilir durumda ve YouTube’un bilgi doğrulama iş ortaklarından edindiği “bilgilendirme panellerini” size gösteriyor.

“Paracetamoldaki virüs” diye arama yaptığınızda size ilaçta virüs olmadığı konusunda uyarıp altta iddianın yanlış olduğuna dair kısa bir bilgi ve doğru bilginin kaynağını gösteriyor.

Bir YouTube sözcüsü: “YouTube’daki deneyimi iyileştirme çabalarımızın bir parçası olarak geçerli bilgi sağlayan yayımcılardan edindiğimiz bilgilendirme panellerini genişletiyoruz ” dedi.

Yanlış bilgi içeren videolar herhangi bir zarar görmeyecek. Bunun yerine, yeni bilgi panelleri, belirli bir sorgu ile ilişkili videolardaki bilgilerin çekişmeli veya yanıltıcı olabileceğine dair bir uyarı işlevi görecek.

İlgili İçerik  Telefonlarda Profesyonel Dota Maçlarını Takip Edebileceğiniz Dota Pro Circuit Çıktı

Bu özellik şuan Hindistan’daki “sınırlı sayıda kullanıcı” için kullanılabilir ve yalnızca İngilizce ve Hintçe aramaları destekliyor. Buzzfeed’e özelliğin daha sonra daha geniş bir kitleye yayılacağı, ancak bir zaman söylenmediğini bildirildi. Hindistan’da Google’ın kullandığı bilgi denetleme hizmetlerinden bazıları, Facebook’un yanlış bilgilendirme ile mücadele çabalarında kullandığı hizmetlerin aynısı.

Kaçınılmaz bir şekilde, birileri bu gelişme için “içeriklerimi sansürlüyorlar” çığlığı atacak, ancak çocukları ve gençleri yanlış bilgilendiren bu videolara karşı böyle bir özellik uzun zaman önce gelmeliydi.

Yorum yap

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber kategorisinde diğer yazılarımız

Yukarı