Bağlantıda kalın

Xbox ile PlayStation Konsollarına Yeni Rakip Geliyor

Haber

Xbox ile PlayStation Konsollarına Yeni Rakip Geliyor

Piyasayı altüst etmeye hazırlanan Mad Box gelecekte konsol savaşlarını iyice kızıştıracak gibi görünüyor.

Need for Speed: Shift , Project Cars gibi birçok yarış oyununun yapımcısı Slightly Mad Studios CEO’su Ian Bell şirketin bağımsız bir oyun konsolu geliştirdiğini açıkladı. Xbox ile PlayStation’a rakip olarak gelecek olan konsolun teknik veya işletim sistemi açısından herhangi bir bilgi açıklanmadı fakat Bell birkaç detay verdi.

Konsolun adı Ian Bell ‘in Twitter hesabından attığı “The Mad Box is coming” (Çılgın kutu geliyor) mesajı ile ortaya çıktı. Bell Mad Box konsolunun yaklaşık üç yıl içinde piyasaya sürüleceğini ve sanal gerçeklik oyunlarını saniyede 120 kare hızla oynatabilecek kapasiteye sahip olacağını söyledi. Bell konsol hakkındaki tweet’de “Piyasadaki ve gelecekte çıkacak olan çoğu VR (sanal gerçeklik) cihazlarını destekleyecek ve özellikleri iki sene sonraki çok hızlı bir bilgisayarın gücüne eşdeğer olacak. Şuan üreticiler ile konsolun parçaları hakkında görüşmeler yapıyoruz bundan dolayı şuan dizayn detayları haricinde bir şey söylemek için erken” dedi.

Konsolun oyunları hakkında Bell “Konsola özel çıkan oyunların ‘ayrımcılık’ olduğunu düşünüyoruz , ancak tüm geliştiricilere çapraz platform motoru göndereceğiz ve bu onların seçimi olacak. Şuan oyun geliştiricilerine diğer platformları çıkarmaları için teşvik parası ödeme planımız yok.” dedi. Daha sonra bunu Slightly Mad Studios ‘un “endüstrinin biraz fazla birkaç firma arasında tekelleştiğini düşünmesi ve Mad Box’ın Xbox PlayStation , Nintendo arasındaki konsol donanımı savaşlarına sağlıklı bir rekabet getirmeyi hedeflemesi” olarak açıkladı.

İlgili İçerik  16 Öğrenci PUBG Mobile Oynadığı İçin Tutuklandı

Bell , Mad Box konsolunun ilk tasarımlarının dört ile altı hafta içinde ortaya çıkarılacağını ekledi. Bell’in yazısında “şuan birçok yatırımcı ürünün tamamlandığını görmek için gereken finansal desteği sağlamak için bekliyor ancak daha yolun başındayız ve şuan en iyi tekliflere bakıyoruz.” dedi. Mad Box konsolunun dünya çapında piyasaya sürülmesi ve yaklaşmakta olan yeni konsollara kıyasla rekabeti kızıştıracak bir şekilde fiyatlandırılması planlanıyor.

Bakalım bu yeni gelecek oyun konsolu yıllardan beri ortada olan ve piyasayı ele geçirmiş büyük üçlünün karşısında nasıl bir etki yaratacak.

Yorum yap

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber kategorisinde diğer yazılarımız

Yukarı