Bağlantıda kalın

Windows 10, Microsoft’un 1 Milyar Cihaz Hedefine Yaklaşıyor

Windows 10, Microsoft'un 1 Milyon Cihaz Hedefine Yaklaşıyor

Haber

Windows 10, Microsoft’un 1 Milyar Cihaz Hedefine Yaklaşıyor

Microsoft, Windows 10’un şu anda dünya çapında 800 milyon cihazda yüklü olduğunu açıkladı. Bu rakam yalnızca geleneksel dizüstü bilgisayarları ve masaüstü bilgisayarları değil, aynı zamanda Surface Pro gibi cihazları, Xbox One X gibi konsolları ve güncelleme almayı durdurmuş Windows 10 ile çalışan telefonları da kapsıyor.

800 milyon cihaz, Windows 10’un dünyada tercih edilen en popüler işletim sistemi olduğu anlamına geliyor, fakat Microsoft’un 2015 yılında işletim sistemini piyasaya sürdüğü zaman iki ila üç sene içinde 1 milyon cihaza ulaşma hedefini gerçekleştiremedi. Microsoft, Windows 10’un mobil versiyonu olan Windows 10 Mobile’ın arızalanması sonucu hedefini bir yıl daha uzatmak zorunda kalmıştı.

Windows 10, Windows’un en popüler sürümü olan Windows 7’nin tahtını devraldı ve Net Applications’a göre işletim sistemi şu anda bilgisayarların yüzde 40’ından fazlasında kullanılıyor. MacOS’un en popüler sürümü 10.14 Mojave, sadece yüzde beşin altında kalırken, desteği yakında kesilecek Windows 7 hala yüzde 38,5’lik bir payla ikinci sırada yer alıyor.

İlgili İçerik  WhatsApp Uygulama İçi Görsel Arama Özelliğini Test Ediyor

Yorum yap

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber kategorisinde diğer yazılarımız

Yukarı