Bağlantıda kalın

WhatsApp’a Uygulama İçi Tarayıcı Geliyor

WhatsApp'a Parmak İzi Kilidi Geliyor

Haber

WhatsApp’a Uygulama İçi Tarayıcı Geliyor

WABetaInfo’nun haberine göre, WhatsApp Beta’nun Android sürümünün son güncellemesinde uygulama içi tarayıcı geldi. Yeni özellik şuan uygulamanın Android versiyonunun 2.19.74 versiyonunda bulunuyor. Ancak, geliştirilme aşamasında olduğu ve şu an için özelliğin etkinleştirilmediği söyleniyor. Bu nedenle kullanıcılar özelliğe WhatsApp’ı güncelledikten sonra bile erişemeyebilirler.

Haberde, WhatsApp’ın uygulama içi tarayıcısının Android 4.1 veya daha yenisiyle çalışan telefonlarda kullanılabileceği belirtiliyor. Kullanıcının uygulama içinde açtığı herhangi bir bağlantı, WhatsApp’ın uygulama içi tarayıcısında açılacak. Site ayrıca özelliğin ekran görüntülerini de yayımladı.

Kullanıcılar WhatsApp’ın uygulama içi tarayıcısının şu anki sürümünde ekran görüntüsü veya video çekimi çekemiyor, ancak test bittiğinde ve özellik tüm kullanıcılar için kullanıma sunulduğunda bu değişebilir. Özelliğin şuanda geliştirilme aşamasında olduğunu ve Android beta kullanıcılarının bile erişemediklerini unutmayın.

İlgili İçerik  Telefonlarda Profesyonel Dota Maçlarını Takip Edebileceğiniz Dota Pro Circuit Çıktı

Geçen yıl Android 8.1 Oreo’ya eklenen Güvenli Tarama özelliği sayesinde, WhatsApp kullanıcıları kötü amaçlı sitelere giden bağlantılar açmaya çalıştıklarında uyarı alıyorlar. Ancak uygulama, kullanıcının arama geçmişini saklamıyor ve özelliğin Android API kullanacağı bildirildiği için sistem tarafından yönetileceği iddia ediliyor.

WhatsApp yakında uygulamanın beta versiyonu için hazır olması beklenen ‘Gelişmiş Arama’ özelliğini iOS versiyonu için getirmeye çalışıyor. Gelişmiş Arama, kullanıcıların sadece metin yerine, fotoğraflar, bağlantılar, ses, GIF’ler ve sohbetteki diğer tüm iletilerde arama yapmalarını sağlayacak.

Yorum yap

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber kategorisinde diğer yazılarımız

Yukarı