Bağlantıda kalın

WhatsApp’a Beklenen Özellik Sonunda Geldi

WhatsApp'a Beklenen Özellik Sonunda Geldi

Haber

WhatsApp’a Beklenen Özellik Sonunda Geldi

WhatsApp’ın güvenliği arttıracak yeni özelliği uygulamanın iOS versiyonuna geldi. Artık uygulamaya yüz kilidi yada parmak izi kilidi koyabileceksiniz. Önceki yazımızda geleceği haberini verdiğimiz bu yeni özellik ile birlikte WhatsApp’a tamamen şifre koyup kullandığınız iPhone modeline göre uygulamayı Touch ID yada Face ID ile açabileceksiniz.

Yeni özellik sayesinde artık uygulamayı sizin haricinizde kimse açamayacak ve yazışmalarınızı sizden gizlice okuyamayacak. Kullanıcılar WhatsApp’ı AppleStore’dan son sürümü 2.19.20 versiyonuna güncelledikten sonra ayarlardan hesaba, oradan da gizlilik bölümüne giderek Touch ID yada Face ID kısmından etkinleştirebilir.

Ayarı kullanmak için telefona önceden parmak izinizi yada yüzünüzü tanımlatmış olmanız gerekiyor. Daha sonra ayarı açtığınızda ise WhatsApp size uygulamanın hangi aralıklarla Touch ID yada Face ID istemesi gerektiğini soruyor. Bütün ayarları yaptıktan sonra ise WhatsApp’ı açmaya çalıştığınızda aşağıdaki resimdeki gibi bir uyarı çıkıyor.

İlgili İçerik  Samsung S10+ (seramik versiyonu) Fiyatları Sızdırıldı

Hali hazırda yazışmalarınızı uçtan uca şifreleyen parmak izi kilidi ile birlikte uygulamanın güvenliği daha fazla artacak. Uygulama ileride yeni özellikler kazanarak çok daha iyi olacak. Facebook’un CEO’su Mark Zukerberg’in açıkladığı planlar arasında gelecekte WhatsApp ödemelerinin daha fazla ülkeye yayılması ve Messenger, WhatsApp ve Instagram’ın birbiri ile doğrudan mesajlaşabilmesini sağlayacak yeni bir özellik gibi birçok plan var.

Yorum yap

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber kategorisinde diğer yazılarımız

Yukarı