Bağlantıda kalın

WhatsApp Web İçin Yeni Özellik Geldi

WhatsApp Web İçin Yeni Özellik Geldi

Haber

WhatsApp Web İçin Yeni Özellik Geldi

Geçen senenin Aralık ayında WhatsApp Web için gelen PiP (resim içinde resim) özelliği ile birlikte karşıdan gelen videoları tam ekran yapmadan küçük bir pencerede oynatarak yazışmaya devam edebiliyorduk. Özellik, yeni sürümün gelmesi ile geliştirildi ve artık Facebook, Instagram ve YouTube linklerinden gelen videoları da destekliyor.

WABetaInfo haberine göre özellik uygulamanın son sürümü 0.3.2041 ile geliyor. Video linkinin gelmesinden sonra uygulama size videonun ön gösterimini yapıyor videonun solundaki küçük kutuya tıklayarak videoyu telefondaki gibi küçük kutuda izleyebiliryosunuz. Habere göre konuşmaları değiştirirseniz video kapanmadan oynamaya devam ediyor.

Kullanıcıların videoyu göndermeden önce birkaç saniye videonun ön izlenmesinin yüklenmesini beklemesi gerekiyor. Eğer videoyu doğrudan gönderirseniz PiP özelliği çalışmayabilir.

İlgili İçerik  Artık Instagram'da Gezerken Alışveriş Yapabileceksiniz

Güncelleme ile birlikte birkaç güvenlik açığı gideriliyor. Eğer özellik sizde çalışmıyorsa uygulamanın eski sürümünü kullanıyorsunuz demektir. Genelde web sürümü otomatik olarak güncellenir ancak isterseniz tarayıcı ön belleğinizi silerek uygulamanın güncellemeyi yüklemesini sağlayabilirsiniz.

Ayrıca başka haberlere göre ileride WhatssApp’a karanlık mod da gelebilir. Temanın aksine uygulamayı tamamen karartan bu seçenekle birlikte uzun süre uygulamada kaldığınızda gözleriniz daha az yorulabilir ve geceleri daha rahat mesajlaşabilirsiniz.

Yorum yap

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber kategorisinde diğer yazılarımız

Yukarı