Bağlantıda kalın

Uber, Otonom Scooter ve Bisikletlere Yöneliyor

Uber, Otonom Scooter ve Bisikletlere Yöneliyor

Haber

Uber, Otonom Scooter ve Bisikletlere Yöneliyor

Otonom sürüş test programlarına devam etmesinden sonra, uluslararası ulaşım şebekesi şirketi Uber, “mikromobilite robotiği” takımı işe alarak otonom scooter ve bisikletler üzerinde çalışmaya başladı.

Detayların az olmasına rağmen 3D Robotik CEO’su Chris Anderson’un DIY Robotics etkinliğinde duyurduğuna göre yeni bölümün Uber’in elektrikli bisiklet ve scooterdan sorumlu Jump grubunun içinde yer alacağını söyledi.

Yeni bölüm, kendini müşteriye götürebilen ve şarjı azaldığında kendi başına şarj istasyonuna gidebilen otonom elektrikli scooter ve bisikletler yapacak. İşe alım ilanında “Uber’deki yeni mobilite ekibi, algılama ve robotik teknolojilerinin uygulanmasıyla paylaşılan elektrikli scooter ve bisikletlerimizin güvenliğini, sürücü deneyimini ve işletme verimliliğini artırmanın yollarını araştırıyor” yazıyor.

Aralık ayında, Uber yeni nesil JUMP bisikletlerini tanıtmıştı. Bu bisikletler şarjı azaldığında yada arızalandığında bunu algılayabiliyor ve istenildiği taktirde bataryaları değiştiribilerek hızlıca yollara geri dönebiliyordu.

İlgili İçerik  WhatsApp Uygulama İçi Görsel Arama Özelliğini Test Ediyor

Uber normalde aldığınız bisikletleri yolda veya kaldırımda bırakmanıza izin veriyor yada şarjı azaldığında istasyondan gidip pilini değişebiliyorsunuz. Elektrikli scooter ve bisikletler eğer otonom hale getirilebilirse yola bırakılan araçlar kendini şarj etmek için istasyona kendi başına dönebilecek yada doğrudan uygulama üzerinden çağrılarak müşterinin ayağına gidebilecek. Bu sayede insanlara ihtiyaç olmadan araçların şarjı az olan bölgelere yeni araçlar gönderilerek sistem daha verimli ve hızlı hale getirilecek.

Yorum yap

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber kategorisinde diğer yazılarımız

Yukarı