Bağlantıda kalın

Microsoft Windows 7 Desteğini Yakında Bitiriyor

Haber

Microsoft Windows 7 Desteğini Yakında Bitiriyor

Teknoloji departmanları ağır çalışan şirketler ve Windows 10’a geçmemeye yeminli birçok kişi günümüzde hala Windows 7 kullanıyor. Hatırlarsınız ki Microsoft yeni Windows’u ücretsiz yükseltme taktiği ile çoğu kişiye severek bazılarına da zorla yükletmişti. Her ne kadar sıklıkla güncelleme alıp işlerimizi yarıda kesse de Windows 10 performans açısından eski sürümlerine göre çok daha iyi olduğu bir gerçek.

Fakat anlaşılan çok fazla kişi yeni Windows’u kullanmıyor, yakın zamanda yapılan araştırmaya göre günümüzde Windows işletim sistemi ile çalışan bilgisayarların yüzde 42.8’inin Windows 7 sürümünü kullandığı ortaya çıktı.

Geçmeyenler için şimdi Windows 10’a geçmek için çok güzel bir zaman çünkü Microsoft Windows 7 desteğini 14 Ocak 2020 tarihinde bitireceğini açıkladı. Destek kesildiğinde Windows 7 ile çalışan çoğu bilgisayar büyük tehlikede olacak çünkü artık daha fazla güvenlik güncelleştirmesi alamayacakları için bilgisayar korsanları için daha kolay hedef olacaklar.

İlgili İçerik  Instagram, Hikayelerde Bağış Etiketini Test Ediyor

İnat edip Windows 10 sürümüne geçmek istemiyorsanız üç seneniz daha var çünkü kesilen destek ile bedava sunulan güncellemeler sona erecek. Hala Windows 7 sürümünde kalmak isteyenlere Microsoft her sene artan ücretiyle birlikte üç sene daha paralı güncellemeler sunacak.

Yorum yap

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber kategorisinde diğer yazılarımız

Yukarı