Bağlantıda kalın

Lenovo Sayesinde Başkaları Telefonunuzun Ekranını Okuyamayacak

Lenovo Sayesinde Başkaları Telefonunuzun Ekranını Okuyamayacak

Haber

Lenovo Sayesinde Başkaları Telefonunuzun Ekranını Okuyamayacak

Metroda ve otobüste giderken herkes zaman öldürmek için telefonunu kullanır. Fakat o kalabalığın içinde telefonunuzun ekranını sizden bir başkası okuyor mu bilemezsiniz. Ofiste de aynı durum geçerli, siz çalışırken biri arkadan sizin ekranınıza bakarak ne yaptığınızı gözetleyebilir.

Bu konuda rahatsız olan ve daha çok gizlilik isteyen kişiler için Lenovo Privacy Checker (Gizlilik Denetleyicisi) adı verilen bir çözüm üretmiş. Akıllı asistan sizin telefonunuzun kamera, mikrofonu ve yapay zekasını kullanarak arkanızdaki birinin sizin ekranınıza bakıp bakmadığını veya cihazı bırakıp gittiğinizde sizden başkası telefon ekranını okuyor mu anlayabiliyor.

CES 2019’da tanıtılan özellikte Lenovo’nun akıllı yardımcısı arka planda birini gördüğü zaman size sessizce bir işaret veriyor ve cihazı bırakıp gittiğinizi anlarsa cihazın ekranını otomatik olarak kapatıyor.

İlgili İçerik  WhatsApp Uygulama İçi Görsel Arama Özelliğini Test Ediyor

Lenovo aynı zamanda Thinkpad cihazlarını geliştirerek onları kullanan profesyonelleri veri sızıntılarına ve siber saldırılara karşı korumayı planlıyor. Şirketler Think Shield adı verilen yazılım paketini satın alarak çalışanların bilgisayarları için daha fazla güvenlik seçeneği açabilecek.

Yorum yap

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber kategorisinde diğer yazılarımız

Yukarı