Bağlantıda kalın

iOS 12.1.2 Güncellemesi Telefonun Hücresel Bağlantısını Kesiyor

Haber

iOS 12.1.2 Güncellemesi Telefonun Hücresel Bağlantısını Kesiyor

Yakın zamanda Apple iPhone’lar için iOS 12.1.2 yazılım güncellemesini yayımladı fakat haberlere göre yeni güncelleme dünya çapında hücresel bağlantı sorunlarına neden oluyor. Forbes’in haberine göre Twitter son iOS güncellemesinin telefonlarını bozduğunu iddia eden insanların twitleriyle dolup taştı.

“Merhaba @apple @AppleSupport iOS 12.1.2 için çözümünüz var mı? Karımın iPhone’u artık telefon değil”

“@AppleSupport iOS 12.1.2 güncellemesinden önce benim iPhone XR’ım hizmetleriyle birlikte mükemmel bir şekilde çalışıyordu. Güncellemeyi kurduktan sonra operatörümden hizmet alamıyorum. Neler oluyor? “

İlgili İçerik  WhatsApp Uygulama İçi Görsel Arama Özelliğini Test Ediyor

Birçok kullanıcı güncellemeden sonra bazı Amerikalılar arama yapamadıklarını mesaj gönderip alamadıklarını söylüyor. Bu durum sadece Amerika’da yada Avrupa’da değil tüm dünyada yaşanıyor.

Şuana kadar Apple iOS 12.1.2 ile alakalı herhangi bir sorun olmadığını söyledi. Bizde size telefonunuzu güncellememenizi ve iOS 12.1.3 güncellemesini beklemenizi öneriyoruz.

Geçen hafta Apple iOS 12.1.2 güncellemesini yayımlayarak Türkiye’de bulunan iPhone XS ,iPhone XS Max ve iPhone XR telefonlarında yaşanan bağlantı sorunlarını gidermeyi planlıyordu fakat anlaşılan bu güncelleme sorun gidermekten çok daha büyük sorunlar ortaya çıkarmış gibi gözüküyor.

Kaynak : https://indianexpress.com/article/technology/mobile-tabs/apples-ios-12-1-2-update-bricking-some-iphones-report-5507388/

Yorum yap

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber kategorisinde diğer yazılarımız

Yukarı