Bağlantıda kalın

İntihar Olayından Sonra Instagram Kendini Yaralama Gönderileri ile İlgili Kurallarını Değiştirdi

İntihar Olayından Sonra Instagram Kendini Yaralama Gönderileri ile İlgili Kurallarını Değiştirdi

Haber

İntihar Olayından Sonra Instagram Kendini Yaralama Gönderileri ile İlgili Kurallarını Değiştirdi

İngiltere’deki bir gencin intiharından sonra Instagram self-harm (kendine zarar verme) ile ilgili görüntüleri yasaklamayı kabul etti. İntihar eden kızın babası, kızının kendi hayatını almasındaki kararda fotoğraf paylaşım sitesinin de katkısı olduğunu söyledi.

Instagram şefi Adam Mosseri Perşembe akşamı platformun içerik kurallarında bazı değişiklikler yaptığını açıkladı. Mosseri “Kendini yaralama ve intiharla ilgili olmamız gereken yerde değiliz ve toplumumuzdaki en savunmasız kişileri korumak için daha fazlasını yapmamız gerekiyor” dedi.

Adam Mosseri, daha fazla değişikliğin olacağını “Bunu düzeltmek gibi bir sorumluluğum var. Daha iyi olacağız ve bu tür içerikleri bulup kaldırmada kararlıyız ve en çok ihtiyacı olan insanlara yardım etmek için uzmanlarla ve daha geniş sektörlerle birlikte çalışıyoruz ” dedi.

Değişim çağrısı, 14 yaşındaki Molly Russel’in ölümünden sonra kızın Instagram hesabında depresyon ve intihara yönelik içeriğin bulunmasından sonra 2017 yılında İngiliz hükümeti tarafından da desteklendi.

İlgili İçerik  YouTube İhtar Sistemini Değiştiriyor

Babası Ian Russell, Molly’nin Instagram’da gördüğü içeriğin ölümüne katkı sağlayan bir rol oynadığına inandığını söylemiş ve bu suçlama İngiliz basınında büyük dikkat çekmişti.

Değişiklikler, Instagram, Facebook, Twitter ve Snapchat gibi teknoloji firmalarının İngiliz Sağlık Sekreteri Matt Hancock ve Samatritans temsilcileri ile buluşmak için bir araya gelmesinden sonra açıklandı.

Instagram ayrıca kendine zarar verme ile ilgili açık olmayan görselleri de aramalardan kaldıracağını açıkladı.

Instagramın sahibi Facebook, uzmanların “Facebook’un insanların kendine zarar verme ile ilgili görüşlerini paylaşmasına izin vermesi gerektiğini ancak, insanların kendine zarar vermeyi tanıtan ve destekleyen içerikleri paylaşmasına izin vermemesini” tavsiye ettiğini belirtti.

Yorum yap

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber kategorisinde diğer yazılarımız

Yukarı