Bağlantıda kalın

Instagram, Hikayelerde Bağış Etiketini Test Ediyor

Instagram, Hikayelerde Bağış Etiketini Test Ediyor

Haber

Instagram, Hikayelerde Bağış Etiketini Test Ediyor

Bir uygulama araştırmacısı olan Jane Manchun Wong, Instagram’ın hikayeler özelliği için bağış etiketi ile denemeler yaptığını keşfetti. Bu özellik, hayır kurumları veya kişisel nedenlerle bağış toplamak için kullanılan Facebook’un sunduğu araca benziyor. Wong’un gönderdiği ekran resmine göre bağış etiketini yapıştırıp sevdiğiniz bir kar amacı gütmeyen kuruluş için bağış kampanyası başlatabiliyorsunuz.

2015 yılından beri Facebook gerekli bağış toplama araçlarını kullanıcılarına sunmasına rağmen son zamanlarda bağışlarla ilgili aldığı ücretleri düşürdü. Aynı zamanda Marketplace ve Messenger’da başka ödeme araçlarına sahip. Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca Instagram, platformunda ödemelerin nasıl duracağı ile ilgili denemeler yapıyor ancak şimdiye kadar yalnızca belirli kullanıcıların spa randevuları ve restoran rezervasyonlarını yapabileceği birkaç test özelliği yayımlamıştı. Ayrıca Instagram’ın bağımsız bir alışveriş uygulaması üzerinde çalıştığı da bildiriliyor. Bu nedenle hikayelere ödeme özelliği getirmesi çok mantıksız durmuyor.

İlgili İçerik  Huawei TV'lerin Geleceği Tarih Belli Oldu

Her zamanki gibi Facebook ve Instagram yeni özelliklerini tüm kullanıcılarına açmadan önce bir süre test edecektir. Dolayısıyla şuan hikayelerinizde bağış talep etmek istiyorsanız insanları hikaye içindeki linkten bağış yapabilecekleri bir siteye yönlendirmeniz gerekiyor.

Yorum yap

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber kategorisinde diğer yazılarımız

Yukarı