Bağlantıda kalın

Huawei 200 Milyon Akıllı Telefon Satışını Geçerek Şirket Rekoru Kırdı

Haber

Huawei 200 Milyon Akıllı Telefon Satışını Geçerek Şirket Rekoru Kırdı

Huawei’nin pazar günü yaptığı açıklamaya göre 2018’de 200 milyondan fazla akıllı telefon satarak kendi rekorunu kırdığını belirtti.

Çinli telefon üreticisi, satışların büyük ölçüde P20, Honor 10 ve Mate 20 serisi gibi ürünlerin başarısından kaynaklandığını söyledi.

Huawei, akıllı telefon satışlarının 2010 yılında 3 milyon adet olduğunuda sözlerine ekledi. Şirket, geçen yıl ise 153 milyon adet sattığını belirtmişti. Araştırmaya göre şirket, 2018 yılının ikinci çeyreğinde dünyanın en büyük ikinci satıcısı olan Apple’ı tahtından devraldı.

Bu yılki başarılarına rağmen, Huawei ABD hükümeti ile hala bazı zorluklarla karşılaşıyor. Şubat ayında ABD istihbarat yetkilileri, Amerikalılara Huawei’nin Çin hükümetine casusluk yapmasından korktukları için Huawei ürünlerini satın almamalarını tavsiye etti. Ocak ayında, AT&T Huawei Mate 10 Pro’yu satma anlaşmasından çekildi ve Verizon’un davayı takip ettiği bildirdi.

İlgili İçerik  Tüm Galaxy S10 Modellerinin Fiyatları ve Teknik Özellikleri

Yine de, Huawei Çin ve Avrupa gibi yerlerde popüler. Şirkete göre, 170’ten fazla ülkede 500 milyondan fazla insan Huawei telefon kullanıyor.

Ağustos ayında, şirket 2018 için satış tahminini 180 milyondan 200 milyona çıkardı ve 2019’un sonuna kadar dünyanın en büyük telefon satıcısı olmayı hedeflediğini belirtti.

İmage/Resim Credit: https://www.flickr.com/photos/janitors/albums

Resim/İmage Credit: https://www.flickr.com/photos/janitors/albums

Kaynak: https://www.cnet.com/news/huawei-exceeds-200-million-smartphone-shipments-setting-company-record/

Yorum yap

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber kategorisinde diğer yazılarımız

Yukarı