Bağlantıda kalın

HP’nin 65 İnçlik 4K HDR Oyun Ekranı Şubat Ayında Geliyor

Haber

HP’nin 65 İnçlik 4K HDR Oyun Ekranı Şubat Ayında Geliyor

Kaynak: Asus

HP ile işbirliği yapan NVDIA CES 2018’de 65 inçlik 4K HDR çözünürlüğe sahip devasa bir oyuncu oyuncu ekranı tanıtmış ve 2018 yazında piyasaya sürüleceğinin sözünü vermişti. Yaz gelip geçti fakat oyuncu ekranı piyasaya sürülmedi. 2019 yılının Şubat ayında çıkacağı duyurulan adı HP Omen X Emperium olacak ekranın özellikleri arasında G-Sync desteği, 144Hz tazeleme hızı, 4K çözünürlüklü HDR ekran var. Fiyatı bir hayli tuzlu oyun ekranının fiyatı 4,999$ dolar olacak ekran, Türkiye’deki kurları göz önüne alındığında, şu anki kurla çarpıldıktan sonraki fiyatı ₺27.052 Türk lirası oluyor. Daha sonra eklenecek KDV ve kar paylarıyla birlikte bu fiyat 35 milyarı geçebilir.

Kaynak: Asus

Ekran aynı zamanda Nvdia’nın Shield entegresiyle geliyor, bu sayede akış uygulamalarına erişebilirken Google asistan desteği ile birlikte bu dev ekran sadece oyun monitöründen çok daha fazlası olacak. Büyük oyun ekranı istiyorsanız tek seçeneğiniz HP değil tabiki, Acer ve Asus firmalarının da, Nvdia firmasının (BFGD) adını verdiği Nvdia destekli ekran modelleri şuan piyasada mevcut. Ekranda yer alan üç adet soundbar (yatay hoparlör) oyun ve eğlence için ayrı ses modlarına sahip. Ekranda ayrıca üç adet HDMI 2.0 girişi, bir tane Display girişi, iki adet USB girişi ve şarj için iki adet USB girişi bulunuyor.

İlgili İçerik  Telefonlarda Profesyonel Dota Maçlarını Takip Edebileceğiniz Dota Pro Circuit Çıktı

Kaynak: https://www.theverge.com/2019/1/6/18170801/hp-omen-x-emperium-nvidia-g-sync-display-release-date-pricing-ces-2019

Yorum yap

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber kategorisinde diğer yazılarımız

Yukarı