Bağlantıda kalın

Firefox Artık Sitelerde Otomatik Oynamaya Başlayan Videoları Susturacak

Firefox Artık Sitelerde Otomatik Oynamaya Başlayan Videoları Susturacak

Haber

Firefox Artık Sitelerde Otomatik Oynamaya Başlayan Videoları Susturacak

Artık bir siteye girdiğinizde son ses açılan videolar ile kulaklarınızın kanamasına son verecek Firefox 66 sizi kurtarmaya geliyor.

Firefox tarayıcısının arkasındaki kar amacı gütmeyen kuruluş olan Mozilla’nın Pazartesi günü yaptığı açıklamada, sörf deneyimini iyileştirmek için Firefox’un internet sitelerindeki otomatik oynamaya başlayan videoları susturacağını açıkladı. Bu sayede önceki gibi özelliği her site için ayarlamanız gerekmeyecek.

Mozilla yazılım mühendisi Chris Pearce sayfasında, masaüstü ve Android için Firefox 66’nın gelmesiyle birlikte, web sayfasını açtığınızda tarayıcının otomatik oynayan videoları artık sessizce oynatacağını söyledi. Şuan herhangi bir tarayıcı ile bir siteye girdiğinizde çalan videoları susturmak için sekmenin üstündeki ses simgesine tıklayarak sayfayı komple susturmanız gerekiyor.

Pearce, YouTube gibi siteler için ise ayarın kapatılabileceğini söyledi. Tek yapmanız gereken gezinme çubuğundaki sekmeye tıklayarak otomatik oynatma sesinin seçeneğini Block (engelle) yerine Allow (izin ver) olarak değiştirmeniz gerekiyor.

İlgili İçerik  Bilim Adamları Plastik Torbaları Pillere Dönüştürecek

Kulaklarımızı rahatlatacak özellik Firefox 66 ile birlikte 19 Mart tarihinde gelecek.

Yorum yap

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber kategorisinde diğer yazılarımız

Yukarı