Bağlantıda kalın

Facebook’a Geçmişi Temizle Özelliği Geliyor

Facebook'a Geçmişi Temizle Özelliği Geliyor

Haber

Facebook’a Geçmişi Temizle Özelliği Geliyor

Facebook’un uzun zamandır beklenen kullanıcıların Facebook tarafından toplanan bilgilerini üçüncü taraf uygulamalardan ve web sitelerinden silmelerine izin veren gizlilik aracı “Geçmişi Temizle”, bu yıl içinde çıkacak.

Bilgiyi Facebook’un Finansal Şefi David Wehner, Barcelona’da yapılan Morgan Stanley Technology, Media and Telecom konferansında verdi. Salı günü yaptığı açıklamada Wehner, “Genel olarak, (açık tarih), bize eskisi kadar etkili bir şekilde hedef alabilmek konusunda bazı dalgalanmalar verecek”, dedi.

“Geçmişi Temizle” özelliği ilk kez Mayıs 2018’de açıklanmıştı ve şirketin CEO’su Mark Zuckerberg özelliği, “Facebook’ta gezinme geçmişinizi – tıkladığınız şeyleri, ziyaret ettiğiniz web sitelerini vb. Temizlemek için basit bir kontrol” aracı diye tanımlamıştı. Bununla birlikte, Wehner, bu özelliğin Facebook’un reklamlarının hedef kitleyi yakalama yeteneğini etkileyeceğinden endişe duyuyor; çünkü sosyal ağ devi, kullanıcının tercih ve ilgi alanlarını geçmişini temel alarak topladığı verilerden buluyor.

İlgili İçerik  Artık Instagram'da Gezerken Alışveriş Yapabileceksiniz

Facebook geçen hafta, “Beklenenden daha uzun süren özelliğin Facebook’ta bulunan herkes için beklendiği gibi çalışmasını sağlamak istiyoruz” dedi. Yeni aracın testlerine Mart ve Nisan ayları arasında başlanması bekleniyor.

Geçmişi temizle özelliği şirketin veri satma skandalının ortaya çıkmasından sonra önerildiği rapor edildi. Bu aracın yanında şirketin üç platformu birleştirme ile birlikte Instagram ve diğer 2019 planlarına yazılara tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yorum yap

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber kategorisinde diğer yazılarımız

Yukarı