Bağlantıda kalın

Facebook ve İnstagram Tüm Dünyada Çöktü

Facebook ve İnstagram Tüm Dünyada Çöktü

Haber

Facebook ve İnstagram Tüm Dünyada Çöktü

Bugün Facebook ve Instagram dünyadaki bazı kullanıcılar için kısmen kapalı görünüyor. Her iki platformu da açabiliyorsunuz ancak, herhangi bir mesaj gönderemiyor veya alamıyorsunuz ayrıca yeni içerik de gönderemiyorsunuz.

WhatsApp şuan için normal çalışıyor görünüyor, ancak Paraguay, Hindistan, Bangladeş, Arjantin ve başka ülkedeki kullanıcılar mesaj gönderme ile ilgili sorunlar yaşadıklarını söylüyor. DownDetector, bu kesintiden en çok Brezilya’dakilerin etkilendiğini gösteriyor.

Çöküşün başladığı zaman mobil uygulamasının çalışmasına rağmen Messenger masaüstüne yüklenemedi. Instagram daha kötüydü: yazılar yüklenmiyordu, Instagram Hikayeleri gözükmüyor ve doğrudan mesajlar ve yeni içerik yayınlama düğmesi de çalışmıyordu. Facebook’un reklam bölümü de çalışmıyordu ve bir reklam vermeye çalıştığınızda platform hata veriyordu.

İlgili İçerik  Artık Instagram'da Gezerken Alışveriş Yapabileceksiniz

Çökmeden bir saat sonra Facebook Twitter platformunda sorunu kısa zamanda düzeltmeye çalıştıklarını belirttiği bir tweet attı:

DownDetector’a göre, çökmeler çoğunlukla New England’da görünüyor; Teksas; Seattle, Washington; Peru dahil Latin Amerika’nın bir kısmı; Birleşik Krallık; Hindistan; ve Filipinler. Kanada’daki Las Vegas’taki ve Türkiye’deki kullanıcılar da çöküşten etkilendiklerini belirtti.

Yorum yap

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber kategorisinde diğer yazılarımız

Yukarı