Bağlantıda kalın

Bir Analiste Göre PS5 2020 Yılının Sonunda Gelecek

Bir Analiste Göre PS5 2020 Sonunda Gelecek

Haber

Bir Analiste Göre PS5 2020 Yılının Sonunda Gelecek

Birkaç gün önce Sony, finansal verilerini açıklayarak 94.2 milyon konsol sattığını ve tüm yıl boyunca satılacak konsol sayısı bekletisini 17.5 milyon olarak açıkladıktan sonra analistler şirketin gelecek nesil konsolu Play Station 5 için tahminler yapmaya başladı.

Bu analistlerin arasında, Japonya oyun pazarına yönelik analizleri ve öngörüleri ile tanınan Ace Araştırma Enstitüsü Analisti Hideki Yasuda DA bulunuyor. Kısa bir süre önce Sony’nin işleri ile ilgili kendi hazırladığı üç aylık analizi yayımladı.

Yasuda’ya göre kısaltması PS5 olan PlayStation 5 2020 yılının sonunda piyasaya sürülecek.

Yasuda’nın tahminlerine göre, yeni donanım 500$ dolardan daha düşük fiyatlı ve yüksek özellikli bir konsol olacak. Konsola birden fazla AAA ünvanlı oyun da destek olacak.

İlgili İçerik  Bir İddiaya Göre Apple, Tüm Cihazlarının Uygulamalarını Birleştirecek

Bununla birlikte, Ace Araştırma Enstitüsü bir konsolun başarısının tasarım ve stilden etkilendiğine inandığı için satışlarla ilgili daha fazla tahmin yapmaktan kaçınıyor. Bundan dolayı, PS5’in resmi olarak açıklanmasından önce satışları kesin olarak tahmin etmek mümkün olmuyor.

Yakın zamanda Sony tarafından tescillenen patent, geriye dönük uyumluluk özelliğinin varlığını göstererek bizi heyecanlandırmıştı. Bu patentin PS5’te uygulanıp uygulanmayacağını görmeyi merakla bekliyoruz.

Yorum yap

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber kategorisinde diğer yazılarımız

Yukarı