Bağlantıda kalın

Artık WhatsApp’tan Grup Araması Yapabileceksiniz

Artık WhatsApp'dan Grup Araması Yapabileceksiniz

Haber

Artık WhatsApp’tan Grup Araması Yapabileceksiniz

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın yeni Android güncellemesiyle birlikte artık grup araması yapabileceksiniz ayrıca gif desteği ile alakalı sorunlar da bu güncellemeyle giderildi.

Grup araması yapmak için sağ üstte bulunan ikona tıklamanız gerekiyor. İkona tıkladıktan sonra uygulama WhatsApp grubunda bulunan fakat sizin rehberinizde olmayan insanların dışındaki herkesi size liste halinde gösterecek. Kişileri seçtikten sonra çıkacak sesli yada video araması seçeneklerinden birini seçerek grup araması yapabiliyorsunuz.

Bu özellik dışında yakın zamanda WhatsApp’ın güvenliği arttırmak için parmak izi kilidini de uygulamaya ekleyeceği haberini de sizlerle paylaşmıştık.

Beta sürümünde olan özelliğin hala geliştirildiği ve 2.19.3 beta versiyonunda bu özelliğin varsayılan ayarlarda kapalı olduğu belirtiliyor. Uygulamanın Android versiyonu için parmak izi kilidinin üzerinde çalışmaya başladığı da haberler arasında. Özelliğin iOS sürümüne gelmesi yeni iPhone’larda Touch ID olmadığından daha uzun sürecek.

İlgili İçerik  Facebook ve İnstagram Tüm Dünyada Çöktü

Kullanıcılar parmak izi kilidini güvenlik>hesap>gizlilik bölümünde bulabilir. Özellik aktif edildiğinde uygulama tamamen kilitlenerek parmak izi ile açılabiliyor. Fakat uygulama şuan için sadece kilidi aktif ederken girdiğiniz parmak izlerini tanıyabiliyor, telefonunuza kaydettiğiniz parmak izlerini tanıyamıyor.

Haberin kaynağına göre parmak izi kilidi Android ve iOS için aynı anda kullanıma açılabilir.

Yorum yap

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber kategorisinde diğer yazılarımız

Yukarı