Bağlantıda kalın

Apple Bu Sene Yeni MacBook Pro ile 6K Monitör Çıkarabilir

Apple Bu sene yeni MacBook Pro ile 6K Monitör Çıkarabilir

Haber

Apple Bu Sene Yeni MacBook Pro ile 6K Monitör Çıkarabilir

Apple bu yıl için tasarımı “tamamen yeni” olan bir MacBook Pro çıkarmayı planlıyor. Bağlantıları sağlam olan analist Ming-Chi Kuo tarafından yapılan bir araştırmanın sonucuna göre çıkacak modellerin başını ekran boyutu 16 ile 16,5 inç arası değişen bir MacBook çekecek. Buda, 17 inçlik modellerini 2012’de satmayı bırakmasından bu yana MacBook’taki en büyük ekran olmasını sağlayacak. Kuo, modeller arasında 32GB RAM destekli 13 inçlik bir MacBook olabileceğini de söyledi. Şuan sadece 15 inçlik MacBook Pro modelleri bu kadar yüksek miktar belleğe çıkartılabiliyor.

Tamamen yeni bir tasarım biraz şaşırtıcı olurdu çünkü Apple ilk Retina ekranlı modellerini tanıtmasından dört yıl sonra 2016 sonlarında ilk Touch Bar modellerini piyasaya sürmüştü. Öte yandan klavyesi hem verdiği his bakımından hemde problemleri yüzünden eleştirilerin hedefi olmuştu.

İlgili İçerik  16 Öğrenci PUBG Mobile Oynadığı İçin Tutuklandı

Apple’ın kendisinin önceden söylemesine rağmen, Kuo bu sene gelecek Mac Pro’ların bileşenlerinin yükseltilmesinin daha kolay olacağına inanıyor. Kuo, Apple’ın profesyonel monitör pazarına geri dönmesine olanak tanıyacak Mini LED benzeri arka aydınlatmalı tasarıma sahip 31,6 inç boyutunda 6K çözünürlüğe sahip olacak ekran çıkartacağını da söylüyor. Apple 2016 yılında çıkarttığı son ekranı Thunderbolt Display’i durdurmuştu ve şuan Mac sahipleri onun yaklaşık dengi olarak 27 inç LG UltraFine 5K’yı öneriyor.

Yorum yap

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber kategorisinde diğer yazılarımız

Yukarı