Bağlantıda kalın

Amazon’un Hatası Sayesinde Alexa Kullanıcısı Başka Birinin Evini Dinledi

Haber

Amazon’un Hatası Sayesinde Alexa Kullanıcısı Başka Birinin Evini Dinledi


Amazon şirketinin giderek yaygınlaşan sesli asistanı Alexa şirketteki insan kaynaklı hata nedeni ile Almanya’da bir kullanıcının başka bir evdeki 1700 kadar ses kaydını dinlemesine izin verdi.

Alman ticaret yayını c’t ‘nin haberine göre bir kullanıcı Amazon’a Alexa’nın evde kaydettiği önceki ses kayıtlarını dinlemek istediğini ilettikten sonra şirketteki birinin hatası sonucu gönderilen linkten başka birinin evindeki 1700 kadar ses kaydına eriştiği öğrenildi.

Amazon sözcüsü bu olayın talihsiz olduğunu ve insan hatasından dolayı kaynaklanan tek olay olduğunu söyledi.

Kullanıcı mail üzerinden Amazon’a başka birinin kayıtlarının ona verildiğini söylese de şirketten herhangi bir yanıt alamadı. Ayrıca haberde Amazon tarafından gönderilen linkteki dosyalar silinse de kullanıcının onları çoktan bilgisayarına indirdiği belirtiliyor.

İlgili İçerik  İşte yeni iMac'lerin Fiyatları ve Teknik Özellikleri

Amazon sözcüsü bu olayla ilgili iki müşterinin dahil olduğu bu olayın çözüldüğünü ve sonraki süreçleri optimize etmek için önlemler alındığını ayrıca tedbir olarak ilgili yetkililerle de temasa geçildiğini ekliyor.

Habere göre basının kayıtlardaki adam ve onun kadın arkadaşını kayıtta geçen bilgiler aracılığıyla teşhis edip kayıttaki adama ulaştıkları belirtiliyor.

Okumaya devam et
Reklam
Yorum yap

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber kategorisinde diğer yazılarımız

Yukarı