Bağlantıda kalın

AirPod Sayesinde Konuşmalarınız Dinleniyor

Haber

AirPod Sayesinde Konuşmalarınız Dinleniyor

Apple Live Listen (Canlı Dinleme) özelliğini kullanıma açtığında bu özellik duyma sorunu çeken yada işitme cihazı kullanan kişilere yardım etmeyi hedefliyordu. Reddit ve Twitter kullanıcılarının paylaşımlarına göre bu özellik insanların özel konuşmalarını gizlice dinlemek için kullanılabilir.

Canlı dinleme iOS 12 ile gelen birçok özellikten sadece biriydi. iPhone, iPad ve iPod Touch’ları mikrofon gibi kullanarak AirPod’lara ses iletiyordu.

Apple internet sitesinde “Canlı Dinleme, gürültülü bir odada gerçekleşen bir konuşmayı veya odanın diğer ucundan konuşan bir kişiyi duymanıza yardımcı olabilir” yazıyor.

Canlı dinlemenin çalışması için AirPod’ların açık olması gerekiyor daha sonra bağlı Apple cihazında kulaklığın bağlandığını gösteren simge görünüyor ve mikrofon hassasiyetini kendinize göre ayarlayıp özelliği kullanabiliyorsunuz. Kullanıcılar bu özelliğin duvarlarla birlikte 15 metre mesafeden çalıştığını belirtiyor. İnsanlar 15 metre mesafenin onların konuşmalarını dinlemek isteyen kötü niyetli kişiler için yeterli olduğunu söylüyor.

İlgili İçerik  Android Virüsü Google Play'den Silinmeden Önce 150 Milyon Kez İndirildi

Bazı Twitter ve Reddit kullanıcılarının iddiasına göre bir kişi Apple cihazını odaya aynı dinleme cihazı gibi yerleştirebilir daha sonra başka bir odaya geçerek cihazın olduğu yerdeki konuşmaları Canlı Dinleme özelliği açık kaldığı sürece AirPod’undan dinleyebilir. Canlı Dinleme sayesinde telefonunuzu bir yere bırakıp insanları dinleyebilir fark edilince de telefonu çaldırıp odaya geri dönerek “telefonumu burada unutmuşum” deyip güvenli bir şekilde cihazı geri alabilirsiniz.

Bu özellik AirPod’lar çıkmadan önce sadece iPhone telefonlarında kullanılabiliyordu. AirPod’lar sayesinde her Apple cihazını potansiyel bir dinleme cihazına dönüştüren Canlı Dinleme özelliği ileride Apple’ın başına büyük bela açabilir.

Yorum yap

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber kategorisinde diğer yazılarımız

Yukarı