Bağlantıda kalın

16 Öğrenci PUBG Mobile Oynadığı İçin Tutuklandı

16 Öğrenci PUBG Mobile Oynadığı İçin Tutuklandı

Haber

16 Öğrenci PUBG Mobile Oynadığı İçin Tutuklandı

2018’de başlayan ve 2019 yılındada popülerliği artarak devam eden PUBG Mobile için inanılması güç bir olay yaşandı. Bir hafta önce Hindistan’ın Gujarat eyaleti PUBG Mobile’ı yasaklamıştı; Yasağın arkasındaki sebep, oyunun oyunayanların davranışları ve dilleri üzerindeki kötü etkisiydi. Yasağa rağmen, 10 üniversite öğrencisi oyunu oynamaya devam etmeye karar verdi ve Indian Express’e göre, hepsi bunu yapmaktan tutuklandı.

Öğrenciler Gujarat’ın koyduğu yasaktan bir hafta sonra ünlü battle royale oyununu oynarken ekiplere yakalandılar. Neyse ki, hepsi kefaletle serbest bırakıldı. Eyaletteki bir polis memuruna göre, oyun onları öyle bir etkisi altına almıştı ki, öğrenciler yakalanmadan önce ekiplerin kendilerine geldiklerini fark etmediler bile.

Son günlerde meydana gelen tek tutuklama bu değil. Bu on öğrenciden sonra, yaşları 18-22 arasında değişen altı öğrenci daha PUBG Mobile’ı oynadığı için Perşembe günü tutuklandı. Onlar da diğerleri gibi kefaletle serbest bırakıldılar. Fortnite ve Apex Legends gibi, battle royale türünde birçok oyun daha bulunsa da, yasak sadece PUBG Mobile için geçerli. Hindistan’ın Gujarat eyaleti dışındaki her yerde PUBG Mobile oynamanın yasal olduğunu hatırlatalım.

İlgili İçerik  Android Virüsü Google Play'den Silinmeden Önce 150 Milyon Kez İndirildi

Sizin için bugünkü seçtiğimiz video:

Yorum yap

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber kategorisinde diğer yazılarımız

Yukarı